Коли світло зникає, рахунки за електроенергію здаються заплутаними, а проблеми з проводкою не дають спокою, важливо знати, до кого звертатися. З реформою ринку електроенергії з 2019 року Обленерго виконують функції оператора системи розподілу електроенергії та піклуються про мережі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТо що це означає для нас, звичайних споживачів? "Прикарпаттяобленерго" відповіло на це питання.
Вони відповідальні за обслуговування трансформаторних підстанцій, ремонт ліній електропередач, а також відновлення електропостачання після планових або аварійних відключень.
Постачальник електроенергії відповідає за питання заборгованості, попередження про припинення електропостачання та тарифи на електроенергію.
З іншого боку, балансоутримувач будинку бере на себе відповідальність за внутрішньобудинкові мережі, освітлення у під'їзді та розподільні щити.
Власники квартир відповідають за внутрішньоквартирну проводку. Це включає обслуговування електроприладів всередині квартири і дотримання стандартів безпеки.
Вуличне висвітлення, своєю чергою, передбачає відповідальність місцевого комунального підприємства чи органу місцевого самоврядування .
Таким чином, для ефективного вирішення питань з електропостачанням, оплатою та технічним обслуговуванням важливо знати, до кого саме звертатися залежно від характеру проблеми.
Раніше Знай.ua стало відомо про те, як платити за світло менше: важливий нюанс від обленерго
Вам буде цікаво дізнатися, чи можуть у українців змусити повернути субсидію: що відомо