Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які уважно стежать за своїми платіжками по комуналці, є низка дуже важливих новин. Справа в тому, що вже з 1 липня в Україні різко зросте плата за комуналку.

Загальна сума платежів стане відчутно вищою, хоча подорожчають не всі комунальні послуги.

Як зміниться вже з наступного місяця плата за комуналку, стало відомо завдяки офіційним порталам постачальників комунальних послуг.

Звісно, ​​у тих, хто отримує субсидії чи має пільги на оплату комуналки, сума видатків майже не зміниться. Проте решта українців, які не мають жодних пільг від держави, дуже гостро відчують зростання витрат на комуналку.

Тарифи на воду. Фото: скрін youtube
Тарифи на воду. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Кількість ухилянтів стрімко зростає: вже навіть не соромляться "Резерв+" не підтягує дані: коли чекати повістку Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Квитанції за воду

Тарифи на холодну воду, мабуть, можна назвати "багатостраждальними" з усіх комунальних тарифів. Їх уже другий рік поспіль марно намагаються збільшити. Вперше НКРЕКУ (саме вона затверджує тарифи на воду) вирішила їх підвищити ще навесні минулого року. Однак це рішення Нацкомісії викликало гостру критику та невдоволення влади.

Членам Нацкомісії натякнули, що влада зробить відповідні кадрові висновки, і вони вирішили залишити все незмінним: і тарифи, і своє перебування на посадах.

Другу спробу підвищити вартість холодної води було зроблено НКРЕКУ вже цього року. Тоді ж було оголошено, що тарифи на воду зростатимуть у 2024 році у два етапи. Однак і вдруге у Нацкомісії "не піднялася рука" підвищення вартості води.

У результаті змогли підвищити тарифи лише в невеликих містах, де тарифоутворенням на воду займається місцева влада. Водночас міськводоканалам у великих містах тарифи на воду затверджує НКРЕКУ.

За час цих перипетій вже неодноразово змінилася вартість електроенергії, яка становить чималу частину витрат на електрику. Крім того, зросли зарплати працівників водоканалів та ціни на комплектуючі. Тому плата за воду вже давно не наздоганяє її собівартості, і зараз міські водоканали попереджають про свій жалюгідний стан і по суті працюють на межі. Проте споживачі поки платять за воду незмінну ціну, яка не зміниться і в липневій платіжці.

Тарифи на газ. Фото: скрін youtube
Тарифи на газ. Фото: скрін youtube

Квитанції на газ

Урядом встановлена ​​заборона на підвищення вартості газу для населення до кінця війни. Тому у всіх постачальників поки що тарифи залишаються на тому ж рівні, який був на 24 лютого 2022 року.

Таким чином, тарифи на газ для побутових споживачів поки що перебувають у діапазоні від 7,70 грн/кубометр до 9,99 (у різних постачальників вони різні). Але оскільки переважна більшість побутових споживачів (98%) купує газ у Нафтогазу, то переважно все населення України оплачує газ за тарифом 7,96 грн/кубометр.

Тарифи на світло, скріншот: YouTube
Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Плата за електрику

Саме ця стаття витрат у липні зросте дуже суттєво і потягне за собою всю комунальну платіжку. Це з тим, що з 1 червня зріс тариф на електроенергію. Причому його зростання склало майже 64%. Замість 2,64 грн, які були раніше, тепер вартість кіловат-години становить 4,32 грн.

А тим часом, лише рік тому, у травні 2023, тариф на електроенергію дорівнював 1,44 грн/кВт-година. Минулого року його підвищили також із 1 червня до 2,64. Таким чином, всього за один рік (з 1 червня 2023 року по 1 червня 2024 року) тариф на електроенергію зріс рівно втричі.

Щодо тарифів на тепло (втім, влітку це не актуально) та гарячу воду, то вони так само, як і тариф на газ захищені від підвищення мораторієм. Згідно із законом, заборона на їх підвищення має діяти до кінця війни. Але оскільки кінця війни поки не видно, то вже подейкують, що наступної осені вартість тепла може зрости, як і тарифи на всі основні енергоресурси.

Нагадаємо, споживачам нагадали важливе правило: від цього залежать нарахування.

Раніше повідомлялося, українці вимагають не підвищувати вартість світла: краще потрясти депутатів.

Також, "Ощадбанк" порадував клієнтів приємною новиною: чого чекати українцям.