Українці, які мають труднощі з оплатою комунальних послуг, можуть звернутися за житловою субсидією. Але як діяти, якщо одна з зареєстрованих осіб фактично не живе за вказаною адресою? На це питання відповіли у Пенсійному фонді України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩоб отримати субсидію без врахування повнолітньої особи, яка зареєстрована за адресою, але не проживає там, цю інформацію потрібно зазначити в декларації про доходи та витрати.
Якщо особа не може надати документ, що підтверджує її фактичну відсутність за місцем реєстрації (наприклад, довідку з роботи або навчання), житлову субсидію можуть призначити на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов.
Акт обстеження не потребує особистих зусиль для його отримання. Пенсійний фонд самостійно направляє запит до місцевих органів влади для отримання цього документа. Поки акт обстеження не буде надано, розгляд заяви відкладається, але питання призначення субсидії буде вирішено протягом 30 днів з моменту подання заяви.
Заявник може слідкувати за статусом свого звернення через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, де буде відображатися інформація про очікування акта обстеження.
Українці мають можливість отримати житлову субсидію навіть за умови, що одна з повнолітніх зареєстрованих осіб фактично не проживає за вказаною адресою. Головне – правильно заповнити декларацію та дочекатися акту обстеження, який Пенсійний фонд отримає від місцевих органів влади.
Нагадаємо, Без пенсії, але 2300 грн щомісяця на картку: хто з українців залишиться з мізерними виплатами
Раніше ми розповідали, Пенсіонери залишаться без надбавок: кому не світять додаткові виплати
Також, Українців готують до нового виду пенсії – доведеться відкладати ще з молодості