Українці, які мають труднощі з оплатою комунальних послуг, можуть звернутися за житловою субсидією. Але як діяти, якщо одна з зареєстрованих осіб фактично не живе за вказаною адресою? На це питання відповіли у Пенсійному фонді України.

Щоб отримати субсидію без врахування повнолітньої особи, яка зареєстрована за адресою, але не проживає там, цю інформацію потрібно зазначити в декларації про доходи та витрати.

Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube
Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube

Якщо особа не може надати документ, що підтверджує її фактичну відсутність за місцем реєстрації (наприклад, довідку з роботи або навчання), житлову субсидію можуть призначити на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов.

Акт обстеження не потребує особистих зусиль для його отримання. Пенсійний фонд самостійно направляє запит до місцевих органів влади для отримання цього документа. Поки акт обстеження не буде надано, розгляд заяви відкладається, але питання призначення субсидії буде вирішено протягом 30 днів з моменту подання заяви.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Заявник може слідкувати за статусом свого звернення через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, де буде відображатися інформація про очікування акта обстеження.

Українці мають можливість отримати житлову субсидію навіть за умови, що одна з повнолітніх зареєстрованих осіб фактично не проживає за вказаною адресою. Головне – правильно заповнити декларацію та дочекатися акту обстеження, який Пенсійний фонд отримає від місцевих органів влади.

Нагадаємо, Без пенсії, але 2300 грн щомісяця на картку: хто з українців залишиться з мізерними виплатами

Раніше ми розповідали, Пенсіонери залишаться без надбавок: кому не світять додаткові виплати

Також, Українців готують до нового виду пенсії – доведеться відкладати ще з молодості