Постачальники мають право звертатися до суду для стягнення заборгованості, а споживачі, які не можуть одразу оплатити борг, мають можливість розбити його на кілька років.

Не платити за комунальні послуги – не варіант. Постачальники мають законне право припинити постачання електроенергії, води, газу та інших життєво важливих послуг у разі наявності боргу. Закон зобов'язує постачальників попередити вас про можливе відключення за 10 робочих днів, що дає трохи часу на врегулювання ситуації.

Тарифи на комуналку. Фото: скрін youtube
Тарифи на комуналку. Фото: скрін youtube

З грудня 2023 року Кабінет міністрів України скасував заборону на припинення комунальних послуг, нарахування штрафів і пені. Це означає, що постачальники тепер мають право вимагати сплату боргів через суд. Якщо ви не сплатите добровільно, готуйтеся до судового позову. Але що робити, якщо грошей немає?

Якщо ви не можете одразу сплатити борг, є можливість домовитися про реструктуризацію. Постачальники можуть погодитися розстрочити борг на термін до 60 місяців, залежно від суми боргу та вашого доходу. Це може стати виходом, але не варто затягувати – звертайтеся до постачальників, як тільки відчуєте фінансові труднощі.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Кабачки в сметані будуть кращими за гриби: цей рецепт стане вашим улюбленим на літо
Показати ще

Існують певні ситуації, коли борги можуть бути списані:

  • Борг існує понад 3 роки.

  • Борг належав попереднім власникам нерухомості.

  • Розмір боргу не відповідає площі житла.

  • Ви визнані банкрутом.

Також, якщо якість наданих комунальних послуг не відповідає стандартам, ви маєте право вимагати перерахунок рахунків або навіть скасування боргу.

Борги за комуналку можуть стати серйозною проблемою, яку краще не допускати. Якщо ж ви вже опинилися в скрутному становищі, варто знати свої права та можливості для врегулювання ситуації.

Нагадаємо, Сезон підвищення тарифів у розпалі: для частини українців подорожчали ще дві послуги

Раніше ми розповідали: Два рахунки за одну послугу: як зберегти субсидію

Також, Українців просять економити не лише електроенергію, а й воду: кому загрожують відключення