Через демографічні проблеми держава не зможе платити високі соціальні пенсії, тому українцям варто вже зараз відкладати кошти на життя в похилому віці та готуватися працювати стільки, скільки буде можливо.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це перший заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак розповіла в ефірі одного із українських телеканалів.
Вона запевнила, що держава продовжуватиме платити пенсії із солідарної пенсійної системи, проте вони будуть невеликими.
"Солідарні пенсії будуть, це гарантія від держави. Але солідарні пенсії зазвичай у європейських країнах - це мінімальна гарантія, а якщо людина хоче собі високу пенсію, то вона здійснює накопичення за життя", - сказала заступник міністра.
Марчак наголосила, що у США солідарних пенсій взагалі немає і громадяни мають накопичувати кошти для життя на пенсії самостійно.
"В Україні ми маємо побудувати три елементи пенсійної системи: солідарні пенсії вже є... Крім того, нам треба розпочинати роботу над запровадженням загальнообов'язкової накопичувальної пенсійної системи, бо демографічна ситуація у нас уже зараз дуже критична. У нас сьогодні один платник податків забезпечує пенсію для одного пенсіонера. Надалі ситуація, швидше за все, погіршуватиметься", - розповіла чиновниця.
Тому вона рекомендувала українцям уже зараз почати відкладати додаткові кошти на пенсію та готуватись працювати, поки це буде можливо.
"Тому перше - здійснювати накопичення для себе, навіть поки немає ще накопичувальної обов'язкової системи, накопичувати на свій власний рахунок", - порадила заступник міністра.
"Друге - ми маємо бути країною активного довголіття. Тобто ми маємо бути зацікавлені і маємо бути здатними працювати так довго, як ми зможемо. Загальний пенсійний вік в Україні сьогодні коливається від 60 років до 65. Часто ми маємо ситуацію, коли люди достроково виходять на пенсію. Але, як суспільство, ми маємо готуватися до того, що кожен з нас заробляє собі на життя, є активним економічно, соціально, так довго, як може, і виходить на пенсію вже справді тоді, коли фізично не може себе забезпечувати. , – додала Марчак.
Нагадаємо, освітян почнуть звільняти: хто в черзі залишити свій стіл порожнім.
Раніше повідомлялося, як змінилися правила пенсійного стажу в Україні.
Також, ПФУ оголосив про доплати пенсіонерам: "бонуси" одразу за два місяці.