Українська енергосистема отримала значні пошкодження внаслідок повномасштабної війни з росією, що триває, є одними з найбільших пошкоджень з початку конфлікту.

Міністр енергетики України Герман Галущенко під час телемарафону повідомив, що всього країна вже втратила близько 8 гігават потужностей.

Це дуже велика цифра, яка могла б призвести до критичних наслідків, таких, як тотальний блекаут у багатьох інших країнах світу.

За словами міністра, ці втрати є результатом атак на інфраструктуру, і вони істотно впливають на здатність енергосистеми функціонувати нормально.

Світло, скріншот: YouTube
Світло, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку Гороскоп на тиждень 20-26 травня для всіх знаків Зодіаку: конфлікт Водоліїв, маскування Терезів та шанс Близнят ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо
Показати ще

Однак, незважаючи на важкі обставини, електроенергія все ще подається споживачам, і система залишається збалансованою завдяки надзвичайним заходам та вмілому управлінню.

Галущенко також наголосив, що українцям слід готуватися до складних умов цієї зими, враховуючи поточний стан енергосистеми та можливість подальших пошкоджень чи втручань:

"Буде складно втримати систему без обмежень, особливо взимку. Треба також враховувати, що ми нині фіксуємо ситуацію станом на зараз, а ситуацію до зими з урахуванням наступних обстрілів або їх впливу на систему важко передбачити. Але очевидно, що буде ще додатковий негативний вплив на систему. Тому ситуація буде складна."

Тарифи на світло, скріншот: YouTube
Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Міністр закликав громадян бути готовими до різних сценаріїв та наголосив на важливості енергозбереження та використання доступних ресурсів з максимальною ефективністю.

Ці кроки важливі для того, щоб під час війни Україна могла нормально функціонувати та забезпечувати безпеку та стабільність своїх громадян.

Нагадаємо, що перший етап підвищення тарифів на світ уже "дихає" нам у спину.

Вам буде цікаво дізнатися платити до 4,5 гривень за кіловат: експерти попередили про підвищення тарифів на світ