Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що домогтися збільшення пенсії можна через суд, але це не єдиний спосіб. Зокрема, українцям важливо вчасно повідомляти ПФУ про звільнення.

Частина українських пенсіонерів може законно збільшити виплати від держави. Є кілька способів, як це можна зробити.

Про це в деталях розповів у мережі YouTube експерт із пенсійної справи, журналіст Сергій Коробкін.

Перший крок — донесення документів про страховий стаж та заробітну плату. Також держава доплачує за спеціальні статуси – ветеранам війни, почесним донорам, особам із особливими заслугами. Надбавки призначають на догляд чи неповнолітню дитину.

Популярні новини зараз
Залишилось 10 днів: як та чому пенсіонери можуть втратити свої виплати Шкоди більше, ніж користі: лікарі пояснили, чому не варто щодня вживати супи Головне за 16 червня: супермаркети не приймають купюри, друге подорожчання електроенергії та блокування карток українців Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список
Показати ще

"Але все це необхідно підкріплювати документами", - наголосив Коробкін.

Важливо повідомити своє звільнення вчасно, адже це впливає на розрахунок пенсії. Ще один спосіб збільшити пенсію – перейти на інший її вигляд. За законом громадянам може бути призначено лише одну пенсію, хоча особа може мати право відразу на кілька. У такому разі слід обирати ті виплати, які будуть найбільшими.

"Але у нас так законодавство змінюється, що сьогодні може бути вигідним цей вид пенсії, а завтра - цей. Треба за цим стежити, у розрахунках можуть допомогти в Пенсійному фонді", - пояснив експерт.

Він навів приклад: людина могла вийти у 55 років на пенсію за інвалідністю І групи, але у 60 років перейти на пенсію за віком. Наразі було б вигідніше знову повернутися до виплат за статусом інвалідності.

Оформлення пенсії Фото: скрін youtube
Оформлення пенсії Фото: скрін youtube

Пенсію можна збільшити через суд, із цим допомагають адвокатські контори. Такий спосіб ефективний, зокрема, у випадках із військовими та чорнобильськими пенсіями, а також так можна отримати справедливу індексацію.

"Звертатися до суду чи ні - це особиста справа кожного. Одна з основних цілей адвокатських бюро - це, звичайно, заробити грошей. Вони можуть отримати гроші за свої послуги, звернутися до суду, наприклад, і справу програти. Пенсіонер від цього нічого не отримає.", - попередив Коробкін.

Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook
Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook

Однак, навіть якщо суд виграно і Пенсійний фонд зобов'язаний перерахувати пенсію, борги ПФУ виплачує "дуже неохоче". У кращому разі виплати змінять із дати винесення відповідного рішення.

Експерт розповів, що пенсіонер із Вінницької області зміг домогтися через суд збільшення своїх виплат із 8 до 12 тисяч гривень. Послуги адвоката коштували йому 4 тисячі гривень, тож справа окупилася вже на другий місяць. Крім того, що чоловік наразі отримує збільшену пенсію, ПФУ офіційно заборгував йому ще майже 200 тисяч гривень за попередні роки.

Оформлення пенсії, фото: Facebook
Оформлення пенсії, фото: Facebook

Коробкін зазначив, що законодавство зараз більш прихильне до тих, хто має повний стаж — 30 років для жінок та 35 років для чоловіків. Іноді пенсіонерам не вистачає місяців чи навіть кількох днів.

"Якщо є можливість, то бажано доопрацювати хоча б місяць-два до цієї межі. Якщо пенсія зовсім маленька, вона трохи збільшується - до нових мінімальних стандартів. Це якщо є сили та можливість", - порадив він.

Експерт наголосив, що докупити стаж діючі пенсіонери не мають права. Тобто, цим потрібно займатися до виходу на відпочинок.

Він додав, що перерахунки пенсій є індивідуальними, і користь приносять не завжди. Перед спробами збільшити виплати варто ретельно зважити, чи варто воно того.

Нагадаємо, пенсіонерам встановили нові виплати: хто перебиватиметься з хліба на воду, а кому можна і "пошикувати".

Раніше повідомлялося, що при оформленні спадщини можуть бути важкі проблеми: один підпис міг вирішити все.

Також, в Україні пенсіонерам "дозволили" не платити за доставку газу: деталі важливої ​​заяви.