Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з особливою увагою ставляться до своїх платіжок за комуналкою, є дуже важлива інформація. Багато українців цікавить питання - чи можна платити за світло менше, і на які суми можна розраховувати.

За словами експертів, заощадити сотні гривень на електроенергії легально цілком можливо. Все, що для цього потрібно – встановити двотарифний лічильник "день-ніч".

Про це пише портал "На пенсії".

Дані лічильника світла, скріншот: ДТЕК
Дані лічильника світла, скріншот: ДТЕК

Як саме лічильник допоможе заощадити гроші

Двотарифний лічильник запрограмований на два режими обліку - день і ніч. І якщо за використання електрики вдень потрібно буде заплатити за звичайним тарифом, то нічний тариф буде вдвічі нижчим. Період "ніч" враховується з 23:00 до 7:00.

Популярні новини зараз
Українців огорнуть спекою, але не дадуть забути про грози: прогноз погоди до 23 червня На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90%
Показати ще

Наразі українці платять за електрику за тарифом 2,64 грн/кВт*год. За наявності двотарифного лічильника у нічний час доби послуга оплачується за тарифом 1,32 грн/кВт*год.

Тарифи на світло, скріншот: YouTube
Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Скільки можна заощадити на електроенергії

Наприклад, сім'я із трьох осіб, яка проживає у квартирі з електроплитою та бойлером, споживають приблизно 300 кВт*год електроенергії на місяць. За відсутності двотарифного лічильника за таку кількість електроенергії за тарифом 2,64 гривні доведеться сплатити 792 гривні.

За наявності двотарифного лічильника та споживання частини електрики в нічний час доби (наприклад, включення в цей час бойлера, пральної та посудомийної машини, хлібопічки тощо), частина електрики (наприклад, 200 кВт) оплачуватиметься за вдвічі меншим нічним тарифом. 1,32 гривні.

Тобто споживач заплатить 264 гривні за електрику, використану вночі доби, і стільки ж за денну. Загалом вийде 528 гривень.

Таким чином, за один місяць вдасться заощадити понад 260 гривень.

Як встановити двотарифний лічильник

Для встановлення лічильника потрібно звернутися до своєї компанії-постачальника електроенергії:

- подати заяву про зміну тарифу. При собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний номер та діючий договір на постачання електроенергії;

- оплатити послугу з встановлення нового лічильника та отримати список сертифікованих моделей;

- купити лічильник самостійно або у постачальника електроенергії. Коштує він у середньому 3000–4000 гривень;

- провести процедуру параметризації нового пристрою у постачальника електроенергії;

- викликати майстра від електромережі для заміни лічильника, який розпломбує старий, а також встановить та опломбує новий. Після завершення робіт він має видати відповідний акт.

Нагадаємо, підвищення тарифів на світ може торкнутися не всіх українців: над ким зжаляться.

Раніше повідомлялося, блекаути в Україні: відповів на хворе питання.

Також, неправомірні тарифи: українців змушували сплачувати завищені платіжки.