Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які уважно стежать за змінами цінників, є дуже важлива інформація. За словами експертів, останнім часом зростання цін на продукти харчування в Україні було млявим, проте експерти прогнозують його прискорення найближчими днями та тижнями.

Про це журналістам одного з українських видань розповів виконавчий директор "Економічного дискусійного" клубу Олег Пензін.

Ціни на продукти. Фото: скрін youtube
Ціни на продукти. Фото: скрін youtube

За словами експерта, на ціни, особливо імпортних продуктів, може вплинути на курс долара, який зараз зростає. Якщо він перетне позначку 40 гривень, це призведе до подорожчання.

Ще одним чинником може стати не найвдаліший урожай цього року. Олег Пензін зазначив, що у 2023 році Україна зібрала 83 млн тонн зернових та олійних культур, проте цього року виробництво буде нижчим – 75-76 млн тонн.

Популярні новини зараз
Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла Мобілізація 2024: як держава "закручує гайки" для ухилянтів Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає З інших беруть пару тисяч: кому з українців задарма встановлять двозонні електролічильники
Показати ще

Ціни на продукти. Фото: скрін youtube
Ціни на продукти. Фото: скрін youtube

"З них зернових - менше 50 мільйонів тонн. Це також вплине на ціни. Очікується зростання цін на хліб на 5-7%", - зазначив експерт.

Крім того, наразі українсько-польський кордон закрито, що ускладнює експорт із країни. Це призводить до зниження цін на деякі продукти через їх надлишок на внутрішньому ринку. Однак, якщо кордон відкриють, експорт поновиться, і ціни на ці продукти значно зростуть.

Неекспортні продукти, такі як м'ясо, молоко, м'які сири, дорожчали протягом року та продовжать дорожчати.

Ціни на молочні продукти. Фото: скрін youtube
Ціни на молочні продукти. Фото: скрін youtube

"М'ясомолочна продукція подорожчає на 4-5% до літа, а потім, як я розумію, буде стабілізація, як мінімум, до вересня", - каже Пензін.

За словами експерта, сьогодні ціни в Україні переважно залежать не від економічних процесів, а від політичних рішень. Тому прогнозувати їх практично неможливо.

Нагадаємо, перед "пасочними" днями в Україні змінилися ціни на цукор, сіль та борошно.

Раніше повідомлялося, можна поповнювати стратегічні запаси: у супермаркетах подешевшали крупи та консерви.

Також, за свіжий сік на сніданок доведеться платити дорожче: огляд цін на фрукти.