Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що влітку 2024 року в Україні очікується підвищення пенсійних виплат деяких категорій громадян.

На збільшення пенсії влітку можуть розраховувати ті, хто має право на встановлення різних підвищень, надбавок, доплат та компенсацій відповідно до чинного законодавства.

Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Пенсійного фонду України.

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

Планова індексація на літо не запланована. Проте пенсії деяких українців все одно зростуть. Зокрема, йдеться про пенсіонерів, старших за 70 років.

Популярні новини зараз
Кияни відповіли, кого хочуть бачити новим мером міста: результати опитування З інших беруть пару тисяч: кому з українців задарма встановлять двозонні електролічильники Пенсіонерам готують солідну доплату: хто та скільки отримає Для трамваїв і тролейбусів встановили нові тарифи: скільки коштуватиме поїздка
Показати ще

Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook
Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook

Вони можуть отримати вікову надбавку, розмір якої залежить від віку:

- особи віком від 70 до 74 років включно отримають додатково 300 гривень;

- від 75 до 79 років включно – 456 гривень;

- від 80 років – 570 гривень.

Така доплата нараховується автоматично. Вона додається до основного розміру пенсії. Проте такі надбавки отримають лише ті, хто має пенсійні виплати менше ніж 10 340,35 гривні.

Крім того, вже у квітні зміняться мінімальні виплати пенсіонерів віком від 65 років, які мають повний стаж. Наразі гарантовані пенсії цих осіб становлять 3200 гривень. Це пов'язано із зростанням мінімальної зарплати до 8 тисяч гривень.

Оформлення пенсії, фото: Facebook
Оформлення пенсії, фото: Facebook

Також протягом квітня будуть перераховані виплати працюючих пенсіонерів за умови, що вони придбали щонайменше 24 місяці стажу. Доплата за кожний додатковий рік складає 23,61 грн.

Зазначимо, що пенсії понад 10 тисяч гривень на 1 квітня 2024 року отримували 1224710 українців. Це 12,1% загальної кількості пенсіонерів в Україні.

Нагадаємо, як українцям за кордоном оформити собі пенсію: інструкція.

Раніше повідомлялося, що нарахують лише половину субсидії: українців попередили про зменшення допомоги.

Також, удари Росії по газових сховищах: чи можуть вплинути на тарифи для населення.