Фахівці газових компаній проводять перевірки споживачів та при виявленні деяких порушень можуть одразу ж відключити квартиру від блакитного палива. Про це йдеться у повідомленні Державної служби України з праці.

В Україні від 2024 року відновили проведення обов'язкового технічного огляду газового обладнання у житлі споживачів.

Газовики. Фото: скрін youtube
Газовики. Фото: скрін youtube

Фахівці газових компаній зобов'язані проводити перевірки на наявність порушень, які можуть стати основою встановлення заглушки на газову трубу.

Наприклад, відключити від газопостачання можуть споживачів, які провели демонтаж стіни між кімнатами з порушенням проєкту, внаслідок чого спальне місце не відокремлено від газового обладнання.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних"
Показати ще

Газові прилади. Фото: скрін youtube
Газові прилади. Фото: скрін youtube

Крім того, відключити житло від газопостачання можуть у випадках:

  • наявності витоків газу;
  • несправностей оголовків димових та вентиляційних каналів;
  • відсутності тяги в димових та вентиляційних каналах;
  • несправної автоматики безпеки;
  • мимовільного підключення газових приладів;
  • невідповідності системи газопостачання житлового будинку проєктної документації

Газовий лічильник. Фото: скрін youtube
Газовий лічильник. Фото: скрін youtube

Варто нагадати, що за втручання у роботу газового лічильника передбачено штрафи. Якщо фахівці виявлять факт нелегального використання газу, то порушнику доведеться відшкодувати збитки газовому оператору – від 3,5 до 500 тисяч гривень.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, газовики нагадали про важливу процедуру перед опалювальним сезоном: готуйте щонайменше 300 гривень.

Також наш портал інформував, помилятися може кожен: як перевірити правильність переданих показників лічильника до отримання платіжки.

Крім того, ми писали, не виплатити й за все життя: за що газовики можуть виписати півмільйонний штраф.