Німеччина стала прихистком для мільйона українців, рятуючи їх від війни. Разом з тим, країна потребує робочої сили, пропонуючи вимушеним переселенцям гідні умови праці та зарплати до 3000 євро.

Про це розповів експерт з працевлаштування у Європі з компанії Europe Service Андрія Котов в інтерв'ю для "РБК-Україна".

Скільки українців шукають роботу в Німеччині

Станом на весну 2024 року в Німеччині офіційно зареєстровано понад 1,2 мільйона біженців з України. З них 529 тисяч – люди працездатного віку. Проте, лише чверть з них (близько 132 тисяч) мають роботу.

Українці в Німеччині. Фото: РБК
Українці в Німеччині. Фото: РБК

Програма Jobturbo: шанс на працевлаштування

Восени 2023 року в Німеччині запустили програму Jobturbo, спрямовану на інтеграцію українців у ринок праці. Завдяки програмі планують працевлаштувати 400 тисяч осіб, з яких 200 тисяч – українці.

Популярні новини зараз
Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Після оновлення даних у "Резерв+" можуть бути неприємності – за що прийдуть штрафи За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Наразі лише 33 000 українців знайшли роботу через Jobturbo.

Які вакансії пропонують українцям

Українським біженцям в Німеччині пропонують роботу на заводах, складах та у сільському господарстві. Вакансії не завжди потребують вільного володіння мовою чи високої кваліфікації.

Заробітна плата для таких працівників коливається в діапазоні 2000-3000 євро брутто (до вирахування податків). Середня зарплата "чистими" буде в межах 1200-1500 євро.

Що ще потрібно знати

Самостійно знайти роботу та оформити документи українцям буває складно. Багато роботодавців вимагають знання мови на рівні B1-B2.

Також існує можливість працевлаштування через польські компанії ("за відрядженням") з рівнем мови A1.

Слід обирати лише ліцензовані агентства з працевлаштування. Не вірте пропозиціям про зарплату 3000 євро за некваліфіковану роботу — це може бути шахрайство.

Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube
Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що українці можуть отримати грошову допомогу від ООН.

Як повідомляли раніше, українцям в Польщі підготували несподіваний сюрприз.

Як писав "Знай" раніше, українських біженців у Німеччині залишають без притулку.