Німецький депутат Біджан Джір-Сарай, лідер ліберальної партії ВДП, яка входить до правлячої коаліції, виступив з пропозицією переглянути систему виплат соціальної допомоги для українських біженців.

Про це представник ліберальної партії ВДП заявив в інтерв'ю BILD.

Він вважає, що діюча система Bürgergeld (563 євро на місяць) стимулює безробіття та тіньову зайнятість, тому пропонує замінити її на виплати за Законом про пільги для осіб, які шукають притулку (460 євро на місяць).

Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube
Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube

Аргументи Джір-Сарая

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Депутат стверджує, що Bürgergeld робить роботу невигідною для українців, стимулюючи їх до тіньової зайнятості. Це, на його думку, шкодить німецькій економіці, яка відчуває брак робочої сили. Він також вважає, що кошти платників податків повинні використовуватися для створення робочих місць, а не для фінансування безробіття.

Позиції інших політиків

Але в німецькому парламенті є також інші думки по цьому питанню, а саме:

  • За: деякі політики з різних партій, зокрема міністр внутрішніх справ Бранденбурга Міхаель Штюбген та міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Херрманн, поділяють думку Джір-Сарая.

  • Проти: інші політики, наприклад, міністр праці та соціальних справ Роберт Габек, виступають проти цієї ідеї. Вони наголошують, що українці потребують підтримки, щоб адаптуватися до нового життя в Німеччині, і Bürgergeld їм у цьому допомагає.

Важливо зазначити, що пропозиція Джір-Сарая наразі не знайшла підтримки більшості в німецькому парламенті.

Дискусія щодо виплат для українських біженців триває, і остаточне рішення ще не прийнято.

Українські біженці в Європі
Українські біженці в Європі

Нагадаємо, що українці можуть отримати грошову допомогу від ООН.

Як повідомляли раніше, українцям в Польщі підготували несподіваний сюрприз.

Як писав "Знай" раніше, українських біженців у Німеччині залишають без притулку.