Для багатьох родин, що потрапили в скрутне фінансове становище, житлова субсидія стає порятунком. Однак, для того, щоб ця допомога дійшла до кожного, хто її потребує, ОСББ відіграють важливу роль. Розповідаємо, чому саме ОСББ повинні подавати дані про потенційних отримувачів субсидій, та які наслідки можуть бути, якщо цього не робити.

З 1 грудня 2022 року житлові субсидії та пільги в Україні адмініструються Пенсійним фондом. Це рішення дозволило спростити процедуру подачі документів для громадян. Відтепер члену родини достатньо подати спрощену заяву, а решту інформації Пенсійний фонд збирає самостійно з офіційних джерел. На порталі електронних послуг ПФУ створено електронні кабінети для надавачів житлово-комунальних послуг, включаючи ОСББ. Це значно спростило обмін інформацією між державою та надавачами послуг, забезпечивши швидке і точне призначення субсидій.

Субсидія онлайн. Фото: скрін youtube
Субсидія онлайн. Фото: скрін youtube

Проте, як зазначають у Міністерстві соціальної політики, не всі ОСББ активно подають необхідні дані до Пенсійного фонду. Через це мешканці можуть залишитися без належних виплат. Відсутність інформації призводить до того, що ПФУ не може повноцінно призначити субсидії або пільги, оскільки не має всіх необхідних даних про послуги, які надаються конкретній родині.

Якщо ОСББ не подає інформацію, необхідну для призначення субсидій, мешканці будинку можуть залишитися без фінансової підтримки, яка передбачена законодавством. Це особливо критично в умовах війни, коли багато сімей опинилися в скрутному становищі. Відповідальність за це лягає не лише на державу, але й на ОСББ, яке повинно сприяти мешканцям у отриманні субсидій.

Популярні новини зараз
"Країна під водою, люди тікають": у пророцтві Баби Ванги виявили прогноз на 2025 рік Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня Астронавт повернувся з космосу і розкрив "брехню", в якій живе Людство Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Щоб уникнути таких проблем, ОСББ повинні активно співпрацювати з Пенсійним фондом та надавати всю необхідну інформацію вчасно. Використання електронних кабінетів на порталі ПФУ дозволяє робити це з мінімальними затратами часу та ресурсів. Таким чином, можна забезпечити своєчасне та правильне призначення субсидій усім, хто цього потребує.

Отже, активна участь ОСББ у процесі збору та подачі даних є критично важливою для того, щоб кожен мешканець багатоквартирного будинку міг скористатися належними йому пільгами та субсидіями.

Нагадаємо, Не пропустіть та встигніть зареєструватись: безкоштовні сертифікати для українців уже зараз

Нагадаємо, Зміни в соціальній допомозі: що чекає на українців

Також, Замість пенсії дадуть соцдопомогу: виживати доведеться на копійки, яких і на хліб не вистачить