В Україні зараз працюють над планом оновлення системи теплопостачання до 2030 року. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури хоче змінити порядок встановлення цін на тепло, щоб теплопостачальні компанії могли вкладати гроші у покращення своєї техніки.

У планах є три основні ідеї:

  • перша – зробити теплопостачання менш централізованим, додавши когенераційні установки та теплові насоси, які використовують тепло, яке зазвичай втрачається.
  • друга — витратити більше грошей на покращення мереж та зробити споживачів більш ефективними.
  • третя – використовувати більше відновлюваних джерел енергії, щоб не бути залежними від нафти та газу.

Опалення. ТЕЦ 5, Київ - фото Знай.ua
Опалення. ТЕЦ 5, Київ - фото Знай.ua

У Харкові вже почали впроваджувати когенераційні установки та маленькі котельні після того, як усі великі генератори енергії було знищено.

У Житомирі встановили нову теплоелектростанцію, яка працює на деревному паливі та виробляє електрику та тепло.

Популярні новини зараз
За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Забудете це вписати - не мрійте про субсидію: ПФУ нагадав про важливий нюанс Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

У Києві планують побудувати шість міні-ТЕЦ, які працюватимуть на різних видах палива та створюватимуть так звані енергетичні острови – місця, де завжди буде тепло та світло.

Це все робиться, щоб місто було готове до можливих проблем з енергопостачанням, особливо в умовах конфліктів чи інших загроз.

Раніше Знай.ua стало відомо про те, чому митися в тазиках стало нормою, а "два тижні" без води зазвичай тривають довше

Вам варто дізнатися про перерахунок тарифів на опалення: скільки українцям доведеться платити взимку

Читайте також: майже на 60% більше: тарифи на вивіз сміття перевищили межу розумного