Швейцарія готується до змін у правилах надання статусу біженця для українців. 12 червня верхня палата парламенту країни проголосувала за новий законопроєкт. Варто знати, чого слід очікувати.

Про це розповіли Neue Zürcher Zeitung.

Згідно з новим законопроєктом, спрощений статус біженця S буде доступний лише тим українцям, які проживають на окупованих територіях або в зонах активних бойових дій. Раніше цей статус могли отримати всі громадяни України, які рятуються від війни.

Дівчинка сидить в центрі для біженців
Дівчинка сидить в центрі для біженців

Рішення швейцарського парламенту не є остаточним. Законопроєкт ще має схвалити Національна Рада, нижня палата парламенту.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго
Показати ще

Очікується, що нові правила набудуть чинності з березня 2025 року. До того часу біженці, які вже отримали статус S, зможуть і далі користуватися його перевагами.

Нові обмеження пояснюються декількома факторами:

  • Швейцарія не може прийняти таку велику кількість біженців. За даними Neue Zürcher Zeitung, у країні вже проживає понад 64 тисячі українців зі статусом S.

  • Зростає кількість випадків шахрайства. Деякі люди отримують статус S за допомогою фальшивих документів.

  • Швейцарія не має можливості забезпечити всіх біженців житлом та фінансовою допомогою.

Варто зазначити, що Єврокомісія планує продовжити програму захисту українських біженців ще на рік.

Українська влада закликає біженців повертатися додому, коли це буде безпечно.

Нові правила Швейцарії – це черговий приклад того, як західні країни переглядають свою політику щодо біженців з України. Польща, Естонія та Чехія також запровадили обмеження для українців, які шукають притулку в Європі.

Очікується, що в найближчі місяці інші європейські країни також можуть переглянути свої правила щодо українських біженців.

Біженці. Фото: скрін youtube
Біженці. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, що українці можуть отримати грошову допомогу від ООН.

Як повідомляли раніше, українцям в Польщі підготували несподіваний сюрприз.

Як писав "Знай" раніше, українських біженців у Німеччині залишають без притулку.