Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про допомогу українським біженцям. Варто знати, що зміниться для наших громадян та до чого слід готуватись.

Про це повідомила пресслужба канцелярії президента Польщі.

Згідно з новими правилами, термін легального перебування українців у Польщі продовжено до 30 вересня 2025 року. Це означає, що українці, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, зможуть залишатися в країні протягом трьох років.

Українські біженці в Європі
Українські біженці в Європі

Доступ до медичних послуг, сімейних та соціальних виплат для українців збережено. Допомога на виховання дитини (800 злотих) та допомога "Добрий старт" (300 злотих) будуть виплачуватися лише тим, чиї діти навчаються в польських школах. Безкоштовні додаткові заняття з польської мови для українських учнів будуть доступні протягом 36 місяців.

Популярні новини зараз
Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

Одноразова соціальна допомога у розмірі 300 злотих скасовується. Визначено чіткі підстави для анулювання дозволу на тимчасове проживання для українців.

Важливо зазначити, що ці правила не поширюються на:

  • Людей з інвалідністю.

  • Дітей.

  • Вагітних жінок.

  • Пенсіонерів.

  • Осіб, які піклуються про трьох і більше дітей.

За даними Євростату, на кінець квітня 2023 року в Польщі було зареєстровано майже 954 000 українців зі статусом тимчасового захисту.

Новий закон має на меті краще адаптувати систему допомоги українським біженцям до поточних потреб.

Біженець. Фото: скрін youtube
Біженець. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, що українці можуть отримати грошову допомогу від ООН.

Як повідомляли раніше, українцям в Польщі підготували несподіваний сюрприз.

Як писав "Знай" раніше, українських біженців у Німеччині залишають без притулку.