Касири в супермаркетах і магазинах не завжди приймають всі гроші від покупців як решту, іноді вони можуть відмовитися приймати певні купюри або монети. Такі дії супермаркетів порушують закон про захист прав споживачів.

В такій ситуації важливо звертатися до адміністрації магазину і повідомляти про це, оскільки касири повинні приймати всі види грошей від клієнтів і забезпечувати наявність потрібної суми для видачі решти.

Каса у супермаркеті / фото: Знай.ua
Каса у супермаркеті / фото: Знай.ua

Експерти з організації "Захист прав споживачів" підкреслюють, що вимагати від покупців точної суми решти - це перекладання власних обов'язків на покупця.

Якщо касир продовжує відмовляти у прийнятті грошей або видачі решти, важливо попросити звернутися до керівництва магазину і зазначити, що це порушення правил обслуговування.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя
Показати ще

Касирка Сільпо, фото: Facebook
Касирка Сільпо, фото: Facebook

Деякі супермаркети також можуть проводити підступні маніпуляції з цінами, щоб отримати більше грошей від покупців. Вони налаштовують ціни так, щоб округлення не було на користь клієнта, а на користь магазину.

Це може бути зумовлено такими практиками, як округлення цін вгору або установлення цін на товари, що не дають покупцям весь решту. Такі маніпуляції можуть бути важко помітити, оскільки вони часто зводяться до різниці в декілька копійок, але на великому обсязі це може призвести до значного збільшення прибутку магазину.

Каса у супермаркеті / фото: Freepik
Каса у супермаркеті / фото: Freepik

Щоб уникнути таких ситуацій, покупцям можна використовувати безготівкові способи оплати, наприклад, картки. Тоді не діють правила округлення цін, і вся решта повинна бути повернута клієнтові без будь-яких маніпуляцій з боку магазину.

Нагадаємо, гаманець трісне від кількості купюр: за яку українську монету можна одержати цілу гору грошей

Раніше ми писали про те, що українцям обіцяють одноразову матеріальну допомогу: у кого в гаманцях додасться купюр

Вам буде цікаво дізнатися українці можуть заробити на вилученій з обігу монеті: як виглядає і скільки коштує