В Україні склалася непроста ситуація з пенсійною системою та демографічними показниками. Про це відверто заявляє Дар'я Марчак, заступник Міністра соціальної політики.

За її словами, у нашої держави найнижчий пенсійний вік у Європі, несприятлива демографічна картина та гостра нестача кадрів на ринку праці. Водночас, на думку чиновника, підвищувати пенсійний вік одразу до 65 років для всіх громадян було б несправедливим рішенням.

Пенсіонери, старість / фото: Pixabay
Пенсіонери, старість / фото: Pixabay

Значна частина наших пенсіонерів виходить на заслужений відпочинок раніше. Навіть не у 60 і не у 55 років. Тому насамперед необхідно уніфікувати правила виходу на пенсію для всіх. Підвищувати вік виходу на пенсію лише для певної категорії громадян, доки інші зможуть залишати роботу набагато раніше, було б неправильно та нечесно по відношенню до тих, хто й так уже працює довше за інших.

Однак, на її переконання, у будь-якому випадку людям слід роз'яснювати переваги пізнішого виходу на пенсію та мотивувати їх до цього. Одним із ключових факторів може стати збільшення розміру єдиного соціального внеску, який сплачують працюючі особи до Пенсійного фонду.

Популярні новини зараз
Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Це дозволить ПФУ виплачувати вищі пенсії тим, хто перебуває на заслуженому відпочинку.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

В умовах старіння населення роботодавці вже не можуть ігнорувати проблему ейджизму, тому потрібно проводити навчальні тренінги для роботодавців та громадян щодо недопущення дискримінації за віком.

Нагадаємо, шукайте можливість відкладати на старість: на яку пенсію можна сподіватися із зарплатою 10 000 грн.

Як повідомляв "Знай.ua", українцям потрібно подати нову заяву для продовження субсидії - часу залишилося мало

Знай.ua писав, на карту пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку