Через російські атаки Україна втратила понад 9 гігават потужностей. Це дуже серйозна ситуація, адже минулої зими максимальне споживання електроенергії сягало 18 гігават.

Зараз, незважаючи на менше літнє споживання, електроенергії, що залишилася, все одно недостатньо для покриття поточних потреб.

Пенсіонери, старість / фото: Pixabay
Пенсіонери, старість / фото: Pixabay

Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Він каже, що пошкодження, завдані російськими атаками, значно послабили енергетичну систему України. Для повного відновлення потрібно близько двох років.

"Всі будуть працювати, щоб до зими приготувати максимум того, що можна приготувати:

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 17-23 червня для всіх знаків Зодіаку: знайомства Овнів, війна Близнят та скандалу Козорогів Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла Заженуть у борги, а ви й знати не будете: клієнти Ощадбанку скаржаться на списання коштів У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще
  • відновити пошкоджені об'єкти,
  • відновити все, що може працювати,
  • можливо, відновити законсервовані теплоелектроцентралі.

Однак стратегічно, щоб не було обмежень, мінімальний термін робіт – 2 роки", – каже Олександр.

Свічки, тарифи на електроенергію / фото: Pixabay
Свічки, тарифи на електроенергію / фото: Pixabay

Тактична ситуація з електроенергією також викликає занепокоєння. У липні очікуються складності через високі температури та велику кількість ремонтів, включаючи ремонти атомних енергоблоків. З середини серпня ситуація має почати покращуватись, але майбутня зима буде складною.

У той же час Харченко вважає, що росія вже не зможе значно погіршити поточну ситуацію в енергетиці України майбутніми атаками.