В Україні зростає популярність купівлі товарів та послуг від фізичних осіб через різноманітні платформи та дошки оголошень, але варто бути обережними. Держпродспоживслужба наголошує, що права споживача можуть бути порушені, якщо товар чи послуга придбані у громадян, а не у комерційних структур.

Чому покупки від фізичних осіб можуть бути ризикованими?

Платформи онлайн-оголошень дозволяють громадянам розміщувати оголошення про продаж товарів та послуг безпосередньо без посередництва комерційних структур. Це означає, що угоди про купівлю-продаж можуть укладатися між фізичними особами, які не є суб’єктами господарювання.

покупки в онлайн-магазинах, фото: NewsOne
покупки в онлайн-магазинах, фото: NewsOne

За інформацією від Держпродспоживслужби, такі угоди не підпадають під регулювання Закону України "Про захист прав споживачів". Це означає, що ви не можете розраховувати на підтримку органів контролю у разі конфліктних ситуацій з продавцем.

Як захистити себе від можливих ризиків?

  • Перед придбанням товару чи послуги від фізичних осіб, ретельно вивчіть опис товару, перевірте рейтинг продавця та зверніть увагу на відгуки попередніх покупців.
  • Використовуйте безпечні методи оплати, такі як електронні перекази чи платіжні системи, які надають захист покупцям.
  • Закріплюйте всі деталі угоди у письмовій формі, включаючи ціну, умови доставки та повернення, щоб уникнути непорозумінь у майбутньому.
  • Якщо угода передбачає особисту зустріч, зустрічайтеся в безпечних місцях та уникайте передачі грошей або товару до моменту особистого огляду.
  • У разі конфліктної ситуації намагайтеся вирішити проблему мирним шляхом. Однак, якщо це неможливо, зверніться за правовою консультацією або допомогою до органів влади.

Пам’ятайте, що захист прав споживачів здійснюється тільки щодо комерційних структур, які працюють офіційно та зареєстровані відповідно до закону.

Популярні новини зараз
Графіки відключення електроенергії на 25 червня Українці можуть залишитися без газу через борги сусідів: газовики відключають майже цілі під'їзди "Укрзалізниця" змінила серйозне правило – потрібно знати про це заздалегідь Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати
Показати ще

Нагадаємо, Купити квартиру зараз чи зачекати: поради експертів

Раніше ми розповідали, На що мільйонери ніколи не витрачатимуть гроші

Також, Українцям масово відмовляють у кредитах: у чому причина