Ціни на деякі продукти в Україні змінилися за останній місяць. Яйця стали дешевшими, яблука подешевшали трошки, але овочі для борщу подорожчали швидко. Це сталося з різних причин.

Експерти очікували, що ціни на ранні овочі спочатку знизяться, але потім піднімуться. Перед Великоднем ціни традиційно підвищуються, а після свята знову знижуються. Ця тенденція спостерігалася і з цінами на яйця.

Люди, які купують яйця в магазині
Люди, які купують яйця в магазині

Щодо картоплі, зараз на ринку продаються як дорогі імпортні, так і вітчизняні варіанти. Наприклад, єгипетська картопля, яка виглядає як рання через специфічні умови вирощування, продається за високу ціну.

Однак також є українська рання картопля, яка теж дорожчає через ранній врожай. На оптовому ринку ціни можуть сягати 60 гривень за кілограм.

Популярні новини зараз
Не надумайте брати ці яйця: українців попередили про небезпеку у супермаркеті Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список Викорініть з себе "радянщину": 5 звичок, які час залишити в минулому "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня
Показати ще

Ціни на картоплю, фото: Знай.ua
Ціни на картоплю, фото: Знай.ua

Прогнозуючи на майбутнє, можна очікувати, що ціни на овочі продовжать зростати, але можливо, після певного часу вони знову знизяться, коли з'явиться більше продукції на ринку.

Цибуля стала рекордсменом місяця через збільшення ціни на неї більше, ніж удвічі. Експерти пояснюють це втратою виробництва цибулі на Херсонщині. Інші регіони почали її вирощувати, але це потребує часу – щонайменше три сезони – для майстерності.

Дівчина, яка обирає цибулю
Дівчина, яка обирає цибулю

Проблеми з імпортом через блокування польсько-українського кордону теж підвищили ціни, адже багато овочів застрягло на кордоні. Те саме сталося й з бананами.

Ціни на продукти в українських магазинах знизилися на 0,3% за місяць і на 0,5% за рік. Найбільше подешевшали яйця та цукор. Прогнозують, що влітку ціни на деякі продукти можуть знизитися, зокрема на овочі та фрукти.

Але м'ясо, птиця та риба, ймовірно, подорожчають. Вплив на ціни також матиме стан електроенергії та проблеми з постачанням до ЄС. Цукор може подешевшати завдяки квотуванню постачання до ЄС, що збуде стимул до внутрішнього споживання.

ціни на гречку, цукор, крупи \ фото Знай.UA
ціни на гречку, цукор, крупи \ фото Знай.UA

Олія також може подешевшати через складність експорту. Ціни залежать від багатьох факторів, включаючи сезонність, експорт та стан економіки.

Нагадаємо, Мінекономіки попередило, що чекати від цін в Україні найближчими місяцями

Вам буде цікаво дізнатися як почистити коропа та залишити кухню в повній чистоті: унікальний секрет, про який знають одиниці