Україна рухається до впровадження справедливих та раціональних графіків відключень електроенергії. Проєкт відповідної постанови розробляється Міністерством енергетики спільно з Укренерго.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він підкреслив, що графіки вимкнень споживачів мають бути не лише раціональними, а й справедливими та рівномірними. Уряд активно працює над впровадженням цього принципу в новій постанові.

Електроенергетика, фото: delo.ua
Електроенергетика, фото: delo.ua

Основні положення проєкту постанови передбачають:

  • перелік критично важливих об’єктів, що потребують пріоритетного електропостачання;
  • черговість розподілу граничної потужності між іншими споживачами.

За його словами, документ також передбачатиме створення переліку критично важливих об'єктів, які будуть мати пріоритетне електропостачання, а також визначення порядку розподілу граничної потужності між іншими споживачами. Прем'єр-міністр додав, що уряд продовжує забезпечувати роботу критичної інфраструктури за допомогою альтернативних джерел енергії.

Популярні новини зараз
Не надумайте брати ці яйця: українців попередили про небезпеку у супермаркеті Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом "Київводоканал" дав споживачам кілька тижнів: якщо встановлено лічильник, зробіть це З інших беруть пару тисяч: кому з українців задарма встановлять двозонні електролічильники
Показати ще

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький зазначив, що влітку збільшиться споживання електроенергії, що може призвести до частіших відключень світла. Також очікується зменшення електропостачання від атомних та гідроелектростанцій через планові ремонти та зменшення обсягу водних ресурсів.

Враховуючи ці фактори, важливо забезпечити ефективне управління енергопостачанням та забезпечити стабільність роботи критичних об'єктів інфраструктури.

Нагадаємо, Чи відключатимуть українцям світло після підвищення тарифів? Експерт "заспокоїв" відповіддю

Раніше ми розповідали, що Закон це дозволяє: що чекає на тих, хто не платить за світло, воду і газ