В Україні з 1 червня проведуть, хоч і "заднім числом", але таки перерахунок. Він торкнеться тих, хто продовжив працювати на заслуженому відпочинку, і станом на квітень отримав як мінімум 24 місяці додаткового стажу.

На доплату у розмірі 1000 грн у червні можуть претендувати українці, які на даний момент одержують пенсію у розмірі 5842 грн та при виході на заслужений відпочинок мали 35 років стажу.

Як роз'яснили в Пенсійному фонді, перерахунок відбувається заднім числом, оскільки дані статистики надходять із запізненням.

Оформлення документів, фото: ПФУ
Оформлення документів, фото: ПФУ

Для того, хто має 35 років стажу, коефіцієнт у формулі розрахунку пенсії становить 0,35. А після перерахунку пенсії з квітня коефіцієнт збільшиться до 0,37.

Популярні новини зараз
Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом
Показати ще

Відповідно до закону, на перерахунок пенсії мають право у квітні ті, хто виконав такі умови:

- продовжили працювати після призначення пенсії;

- за час роботи отримали щонайменше 24 місяці додаткового стажу.

Тобто перерахунок відбувається кожні два роки за умови, якщо станом на березень вже є 24 місяці стажу. Перераховують виплати з квітня, але потім і у квітні, і у травні платять пенсію у старому розмірі. Потім, починаючи з червня, пенсію збільшують і одразу доплачують доплату за два попередні місяці.

Оформлення документів, фото: ПФУ
Оформлення документів, фото: ПФУ

За умови наявності 35 років стажу та пенсії у розмірі 5842 грн. щомісячна надбавка після перерахунку складе 333 грн. У червні виплатять і підвищену пенсію, і збільшення за квітень і травень. Відповідно, пенсія збільшиться на 1000 грн. Далі виплачуватимуть щомісяця по 6175,1 грн.

Загалом в Україні 2,7 млн. пенсіонерів продовжують працювати. Серед них велика кількість бюджетників (лікарі, медики, держслужбовці).

Нагадаємо, залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації.

Раніше повідомлялося, ПФУ визнав помилку та почав повертати гроші: що робити тим, хто не отримав.

Також, не втрачайте гроші: як українським пенсіонерам перерахувати пенсію.