Міністерство з питань реінтеграції Тимчасово Окупованих Територій активно надає підтримку громадянам, які змушені були залишити свої домівки через війну. Для того, щоб отримати необхідну допомогу, пропонуємо ознайомитися з важливими контактами та послугами, які надає відомство.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПовнолітні громадяни можуть звернутися до підрозділу Державної міграційної служби України для отримання паспорту країни на території, яка перебуває під контролем українських влад. Надання послуги зазвичай займає до двох місяців.
Для громадян з тимчасово окупованих територій надається допомога у вигляді розміщення в місцях компактного проживання. Однак справи не обмежуються лише матеріальною підтримкою. Українці також можуть розраховувати на допомогу від Червоного Хреста України, який надає безкоштовні продуктові набори, засоби особистої гігієни та інші необхідні речі. Звернутися за допомогою можна за телефоном гарячої лінії: 0 800 332 656.
Крім того, громадяни мають право на правову допомогу через Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Передбачається безкоштовний юридичний супровід та консульації та покриття витрат на втготовлення документів для ВПО. Цей вид допомоги надається через благодійний фонд “Право на захист”. Контактні телефони:
(068) 507-50-90
(099) 507-50-90
(093) 507-50-90.
Телефонувати можна з понеділка по п’ятницю с 8 до 21 години.
Україна забезпечує переселенцям доступ і до медичної допомоги як частину соціальної підтримки. Переселенці мають право на безкоштовне медичне обслуговування в державних медичних закладах. До того ж діти переселенців мають право на безкоштовну освіту в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах.
Нагадаємо, "Ощадбанк" спростив життя переселенцям: як у зручний спосіб підтвердити дані
Раніше ми розповідали Як подати заяву на літню субсидію онлайн