Українське законодавство надає можливість спадкоємцям відмовитися від прийняття спадщини. Ця можливість часто використовується як засіб уникнення відповідальності за борги, що були на спадкодавці.

Така практика порушує основні принципи доброчесності та добросовісності у цивільних правовідносинах. Спадкоємці, відмовляючись від спадку, часто роблять це з метою приховування активів, які могли бути використані для погашення боргів перед кредиторами.

Такі дії завдають значної шкоди кредиторам, оскільки вони залишаються без можливості стягнути свої вимоги з вартості залишеного майна.

Спадщина. Фото Pexels
Спадщина. Фото Pexels

На тлі певних проблем, уряд хоче зробити певні зміни в Цивільний кодекс України. Основна мета цих змін – вдосконалити правила, які стосуються відмови від спадщини, зокрема коли йдеться про борги.

Популярні новини зараз
ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список Чи витримають школярі спеку: МОН вводить жорсткі заходи У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Нові правила передбачатимуть, що людина не зможе відмовитися від спадщини, якщо на момент смерті спадкодавця існують його невиплачені борги. Відмова стане можливою тільки після того, як борги будуть погашені, використовуючи вартість отриманого майна.

Підпис документів / фото: Freepik
Підпис документів / фото: Freepik

Це рішення призначене, щоб запобігти хитрощам зі спадщиною та допомогти впевнитись, що кредитори отримають свої гроші.

Цей законопроєкт має на меті зробити більш справедливим і прозорим процес передачі майна після смерті людини. Він також допоможе забезпечити, що всі борги перед кредиторами будуть виплачені правильно. Це покращить загальний порядок і чесність у цій області права.

Раніше ми писали про те, що зробіть це, щоб отримати субсидію: у ПФУ зробили заяву для українців

Крім того, Знай.ua повідомляв, доглядали чоловіка, а успадкують все діти: адвокат роз'яснила болюче питання