В Україні на нас чекає неприємний сюрприз на АЗС: ціни на бензин та дизель продовжують зростати. За останній місяць середня ціна за літр палива збільшилась на 1,5 гривні. Це зростання почалося ще у березні, коли великі мережі АЗС, такі як ОККО та WOG, підняли ціни на 2 гривні.

Це підвищення стало сигналом для всього ринку, і відтоді ціни лише зростають. Наприклад, середня ціна на А-95 зросла за місяць із 52,85 до 54,44 гривень за літр.

Цікаво, що незважаючи на зростання цін, попит на паливо знижується. За словами експертів, повідомляє "Мінфін", українці купили б палива на 10-15% менше, ніж роком раніше.

АЗС, фото: ua.news
АЗС, фото: ua.news

Що ж заважає зниженню цін на пальне? Однією з причин є складнощі з автомобільною логістикою через проблеми на польсько-українському кордоні, які призвели до скорочення автотранспорту та, відповідно, зменшення покупок палива.

Популярні новини зараз
Банки посилять обмеження грошових переказів: навіть дрібні платежі доведеться пояснювати ТЦК отримали офіційний дозвіл запихувати чоловіків в автобуси – є певні умови В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30%
Показати ще

Ще одним чинником стала мобілізація: українці намагаються не їхати з дому без особливих потреб.

Щодня автолюбителі в Україні виявляють, що заправляти свій автомобіль стає все дорожче. Постає питання: чому так відбувається? Давайте розберемося в деталях.

Причина №1: Подорожчання нафти

Згідно з експертами, однією з основних причин зростання цін на пальне стало збільшення вартості нафти на світових ринках. З початку року ціни на нафту підскочили на 15%.

Це зростання не залишилося поза увагою українських АЗС: виробники палива адаптують свої ціни під нові ринкові умови.

Нафта
Нафта

Декілька факторів сприяли зростанню вартості нафти:

  • активне промислове зростання в Китаї,
  • удари українських дронів по російських нафтопереробних заводах та скорочення експорту Саудівської Аравії відповідно до домовленостей ОПЕК,
  • недавні воєнні дії у регіоні між Іраном та Ізраїлем.

Прогнози аналітиків вказують на можливе збільшення нафтових цін до $100 за барель, що може призвести до зростання цін на паливо на АЗС України на 5 гривень за літр.

Причина №2: Валютні коливання

Інший важливий фактор, що впливає на вартість палива в Україні це валютний курс. Зі зміцненням долара до гривні, ціна імпортованого палива автоматично збільшується.

Останніми днями офіційний курс гривні до долара досяг нового максимуму, а це негативно позначається на вартості палива на АЗС.

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

Фахівці оцінюють, що кожна додаткова гривня курсу може додати до 60 копійок вартості літра палива.

Висновок

На даний момент, незважаючи на деяке зниження вартості нафти на останніх торгах, ринкова кон'юнктура вказує на подальше подорожчання палива.

Остаточні цифри збільшення залежатимуть від динаміки нафтових котирувань та змін валютного курсу. Наразі експерти очікують зростання цін на пальне на 50 копійок за літр.

Також наш портал повідомляв, підвищення акцизів – не трагедія? Експерт пояснив, як можуть змінитись ціни на пальне

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що мрії збуваються, але років, так, через 20: скільки потрібно відкладати, щоб наскрести на нове авто