Пропозиція щодо підвищення мінімальної зарплати викликала сплеск обговорень у Верховній Раді України. Леся Забуранна, член комітету Ради з питань бюджету, під час телемарафону заявила про рішення підняти мінімалку до 9 тисяч гривень 2025 року.

Вона нагадала, що на даний момент мінімальна зарплата становить 8 тисяч гривень, хоча, за її словами, вже на початку 2022 року вона мала досягати 6500 гривень.

Гривня
Гривня

"Ми в бюджетному комітеті багато спілкуємося з Міністерством фінансів щодо критичної необхідності перегляду соціальних стандартів і зараз дискусія про те, щоб наступного року було чергове підвищення мінімальної зарплати приблизно до 8 400 гривень і наприкінці року чи на початку наступного до 9 тис. гривень", – сказала вона.

Забуранна також сказала, що інфляція за останні два роки становила близько 37%, що має враховуватися під час встановлення мінімальної заробітної плати.

Популярні новини зараз
До 20 червня це має зробити кожен: "Газмережі" попередили споживачів У YASNO повернули українцям світло по 2,64 грн за кВт: але при цьому встановили ліміти - важливі подробиці У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

Гривня, фото з відкритих джерел
Гривня, фото з відкритих джерел

Таким чином, вона стверджує, що мінімальна зарплата має становити близько 8900 гривень.

Важливо відзначити, що незважаючи на бажання підвищувати соціальні стандарти, депутати та громадяни повинні розуміти, що всі соціальні виплати, зарплати держслужбовцям та пенсії виплачуються за рахунок міжнародної допомоги.

У зв'язку з цим Україна має узгоджувати свої плани з міжнародними партнерами з огляду як на свої побажання, так і на реальні фінансові можливості.

Раніше ми писали про те, що зростання мінімалки в Україні перетворить мрії на кошмари: хто постраждає найбільше

Крім того, Знай.ua повідомляв, витрушувати зарплату у роботодавця стане простіше: новий законопроект змінить все