В Україні часто виникає дилема для людей, які мають право на різні види пенсійних виплат – вибрати пенсію за інвалідністю чи віком. Це непросте питання, адже вигідність того чи іншого варіанта залежить від низки факторів і потребує детального аналізу.

Відповідно до чинного законодавства, громадянин, який має право на кілька видів пенсії, може отримувати лише один із них на власний вибір: за віком, у зв'язку з інвалідністю або втратою годувальника. Тому необхідно ретельно врахувати переваги та недоліки кожної альтернативи.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Розглянемо випадок, коли пенсіонер має інвалідність III групи.

Тут ключову роль відіграє набутий страховий стаж. Якщо він достатній для призначення пенсії за віком, такий варіант буде більш вигідним порівняно з пенсією за інвалідністю III групи. Справа в тому, що розмір виплат для пенсіонерів з інвалідністю ІІІ групи становить лише 50% звичайної пенсії за віком.

Популярні новини зараз
Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Проте ситуація кардинально змінюється, якщо людина має I чи II група інвалідності. Тут ймовірність, що пенсія за інвалідністю виявиться вигіднішою, ніж пенсія за віком, значно зростає.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

В Україні право на призначення пенсії за віком для чоловіків та жінок настає з досягненням 60, 63 або 65 років залежно від тривалості їхнього страхового стажу. У 2024 році на пенсію за віком можуть вийти як жінки, так і чоловіки за певних умов:

  • За наявності не менше 31 року страхового стажу – 60 років;
  • За наявності не менше 21 року страхового стажу – 63 роки;
  • За наявності від 15 до 21 року страхового стажу – 65 років.

Нагадаємо, доплата у розмірі ще однієї пенсії: кому з пенсіонерів дуже пощастить

Як повідомляв "Знай.uа", ПФУ призупинить виплати: кого з пенсіонерів торкнеться насамперед

Знай.ua писав, українцям підказали, як вибратися з "боргової ями" по комуналці