Зайві нарахування у комунальних рахунках за доставку та спожитий газ найчастіше виникають через ігнорування споживачами важливого правила. "Нафтогаз" пояснив, як формується сума до оплати та як уникнути переплати.

У газопостачальній компанії заявили, що секрет правильних нарахувань у платіжках дуже простий. Кожен споживач має своєчасно передавати актуальні показники газового лічильника. Процедура проводиться з 28 по 5 число щомісяця.

Газовий лічильник. Фото: скрін youtube
Газовий лічильник. Фото: скрін youtube

Як формують суму до сплати?

У "Нафтогазі" пояснили, що рахунок за блакитне паливо формується у кілька етапів.

Платіжка за газ. Фото: скрін youtube
Платіжка за газ. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
В Україні індексація пенсій отримала "добро": хто отримає надбавку вже у серпні Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші
Показати ще

Перший: споживач передає показники лічильника і вони потрапляють оператору ГРМ, який формує обсяг спожитого палива та передає оператору ГТС.

Другий: "Нафтогаз" формує суму до оплати, помножуючи обсяг на ціну відповідно до тарифу.

Третій: компанія до 11 числа надсилає рахунки на друк, а потім передає поштовому оператору для доставки споживачам.

У цей період формуються і електронні платіжки за газ, які доступні споживачам в особистому кабінеті.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, як анулювати необґрунтовані нарахування: "Нафтогаз" поділився інструкцією.

Також наш портал інформував, людям підвищення тарифів, олігархам та монополістам – радість: експерт пояснив, кому вигідно піднімати ціни.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, рахунки "космічні", а батареї холодні: як українцям оскаржити надані комунальні послуги.