Українцям надсилають рахунки за електроенергію з нарахуваннями, які перевищують показники лічильників. Таких скарг стає дедалі більше, заявляє голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко на своїй сторінці у facebook.

В Україні побільшало випадків, коли споживачам приписують зайві нарахування у платіжках. Українці набагато частіше направляють скарги до судів та профільної нацкомісії через необґрунтовані суми в рахунках за світло.

Платіжка за електроенергію. Фото: скрін youtube
Платіжка за електроенергію. Фото: скрін youtube

За словами Олега Попенка, найчастіше із проблемними платіжками стикаються власники зруйнованого житла, які зовсім не користуються електроенергією. Борги нараховують навіть за умови регулярної передачі показників лічильників.

"Особливо часто скарги стосуються нарахувань для зруйнованого житла чи квартир/будинків, у яких ніхто не живе – навіть за регулярної подачі показань. Тобто люди доводять відсутність споживання, але їм продовжують нараховувати середній довоєнний тариф і виставляти борги", - зазначив експерт.

Популярні новини зараз
Новий закон про мобілізацію: хто може проходити службу за місцем проживання Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Електролічильник. Фото: скрін youtube
Електролічильник. Фото: скрін youtube

Він наголосив, що за 2023 рік українці подали більше ніж 12,5 тисячі скарг на постачальників електроенергії. На середину лютого 2024 року таких скарг налічувалося вже 1259.

Нарахування за електроенергію. Фото: скрін facebook.com/olegpopenko
Нарахування за електроенергію. Фото: скрін facebook.com/olegpopenko

Раніше портал Знай повідомляв, вода, газ та світло: як в Україні зміняться тарифи після завершення опалювального сезону.

Також наш портал інформував, експерт розсекретив нові тарифи на газ в Україні: на скільки "поважчають" платіжки.

Крім того, ми писали, без субсидії вам не вижити: масштабне підвищення тарифів може відбутися вже у квітні.