Питання пенсійного забезпечення є надзвичайно важливим для кожної людини, адже воно стосується добробуту в майбутньому.

В Україні існує система, за якою розмір майбутніх пенсійних виплат залежить від офіційного страхового стажу громадянина. Проте, навіть ті, хто з тих чи інших причин не встиг набрати необхідний трудовий стаж, можуть розраховувати лише на мінімальний рівень підтримки.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Відповідно до законодавства, для виходу на пенсію у 65-річному віці особі потрібно мати не менше ніж 15 років страхового стажу. Якщо людина хоче припинити трудову діяльність у 60 років, вимога зростає до 31 року.

Якщо громадянин не відпрацював навіть мінімальних 15 років, він все одно матиме право на отримання мінімальної пенсії у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що на сьогоднішній день становить 2361 грн. Проте вийти на неї він зможе лише після досягнення 63-річного віку.

Популярні новини зараз
Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

Смерть пенсіонера, скріншот: Youtube
Смерть пенсіонера, скріншот: Youtube

Для тих, хто взагалі немає офіційного страхового стажу, держава передбачає виплату спеціальної допомоги. Її розмір також прив'язаний до прожиткового мінімуму і становить стільки ж — 2361 грн., однак отримувати її можна буде лише після досягнення 65-річного віку.

Нагадаємо, катастрофа у пенсійній системі вже близько: українці можуть втратити до 20% своїх виплат

Як повідомляв "Знай.ua", як за допомогою дітей заробити "зайвий" страховий стаж для пенсії: ви могли цього не знати

Знай.ua писав, субсидії 2024: українцям доведеться оформлювати додаткові довідки, нові вимоги ПФУ