Жителів одного з українських міст може очікувати подорожчання комуналки, оскільки місцева влада не зможе стримати зростання тарифів у 2024 році. Про це йдеться на офіційному сайті міської ради.

На Житомирщині жителів міста Звягель теоретично може очікувати підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Тарифи на воду. Фото: скрін youtube
Тарифи на воду. Фото: скрін youtube

Директор місцевого водоканалу нагадав, що тарифи на послуги переглядалися восени 2023 року. Бюджетні установи, юридичні особи, підприємства та ФОП платять за тарифом 70,02 гривні за куб (31,14 грн за воду та 38,88 грн за каналізацію).

Водночас для населення залишається діяти тариф, встановлений станом на 24.02.2022. Він відчутно нижчий від економічно обґрунтованого і становить 44,71 гривні за куб за воду та каналізацію разом.

Популярні новини зараз
Мобілізація 2024: як держава "закручує гайки" для ухилянтів ТЦК отримали офіційний дозвіл запихувати чоловіків в автобуси – є певні умови Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30% У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

Комуналка. Фото: скрін youtube
Комуналка. Фото: скрін youtube

У водоканалі пояснили, що різницю між тарифами покривають за рахунок міського бюджету. Однак у 2024 році немає фінансової можливості покривати ці витрати та утримувати розцінки для побутових споживачів.

Офіційно про можливе підвищення не заявляють, але питання тарифів виноситиметься на обговорення міської ради. Якщо фінансування не знайдеться, то є ризик, що ціни на послуги водоканалу зростуть і для населення.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, готуйте гаманці та заначки: комунальники анонсували суттєве подорожчання.

Також наш портал інформував, без води та з високими рахунками: які виклики чекають на боржників вже з наступного тижня.

Крім того, ми писали, закон дозволяє не платити: коли українці можуть ігнорувати комунальні платіжки.