2023 року виконавчі служби в Україні впоралися з рекордною сумою стягнень боргів з наших громадян – понад 25 мільярдів гривень, що є найвищим показником за останні 5 років.

Це стосується виконаних виконавчих документів як державною, так і приватною виконавчою службою, повідомляє Опендатабот.

борги
борги

Однак важливо зазначити, що ця сума становить лише 6% від загального боргу, який мали повернути боржники.

Іншими словами, за кожну гривню боргу було стягнуто лише 6 копійок. Цей показник трохи покращився в порівнянні з попереднім роком, але, як і раніше, невисокий.

Популярні новини зараз
Знову таке побачите не скоро: 22 червня обов'язково треба звернути увагу на небо Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати Маршрутники вирішили підняти ціни на проїзд: доведеться платити у половину більше Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Система судового стягнення стала більш ефективною завдяки появі приватних виконавців та автоматичному блокуванню рахунків.

Динаміка стягнень боргів / фото: скріншот Опендатабот
Динаміка стягнень боргів / фото: скріншот Опендатабот

Тим не менш, зростання кількості боржників через війну та недостатня поінформованість про штрафи за порушення правил дорожнього руху створюють додаткові складності у цій галузі.

"Судове стягнення боргів значно покращилося завдяки появі інституту приватних виконавців та автоматичному блокуванню рахунків. Однак ситуація ускладнюється стрімким зростанням кількості боржників через війну та недостатнім інформуванням щодо штрафів за порушення правил дорожнього руху, які становлять майже 20% від усіх боргів у країні", – сказав керівник Опендатаботу Олексій Іванкін.