З настанням весни в Україні очікується, що асортимент продуктів стане різноманітнішим та доступнішим. У лютому ціни на продукти були схильні до коливань: щось подорожчало, щось здешевіло, і це, у свою чергу, створило нестабільність на ринку.

Експерти кажуть, що це пов'язано з балансом попиту та пропозиції, а також із досягненням піку цін для деяких товарів.

ціни на продукти
ціни на продукти

На початку весни ціни на окремі овочі можуть піднятися на 2-7%, повідомляє джерело. Це зростання залежатиме від різних факторів, таких як зміни у попиті та пропозиції, інфляція, погодні умови та світові тенденції.

Якість овочів та фруктів, що знаходяться у сховищах, також значно вплине на ціноутворення.

Популярні новини зараз
Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних"
Показати ще

Продукти, фото pxhere
Продукти, фото pxhere

Експерти виділяють кілька категорій продуктів із різними рівнями ризику інфляції. Серед товарів з вищим ризиком у лютому знаходяться риба та морепродукти, хліб та хлібобулочні вироби, молоко та молочні продукти, алкоголь.

У той час як соняшникова олія, м'ясо та птиця, крупи та бобові, яйця та цукор вважаються менш ризикованими та можуть залишитися серед товарів із більш стійкими цінами.

Ціни на продукти, кадр з відео
Ціни на продукти, кадр з відео

Щодо молочної продукції прогнози суперечливі, але ціни на неї, як і раніше, показують своє зростання. Позитивно експерти відзначають стабільну ціну цитрусових – лимони, грейпфрути та апельсини.

Внутрішнє виробництво також сприятливо впливає ціни на деякі фрукти і ягоди, що компенсує труднощі виробників-експортерів.

Раніше ми писали про "Чорний список" від поляків: які продукти можуть зникнути

Також наш портал інформував, що про безкоштовну доставку можна забути: Rozetka засмутила українців новим тарифом