Освітня сфера Естонії готується змін на користь державної мови. З вересня деякі школи, які досі викладали російською, переходять на естонську як єдину для викладання .

Таке рішення безпосередньо стосуватиметься і українських дітей-біженців. Як повідомляє заступник мера Таллінна Андрій Канте, у школі Räägu, заснованій для українців, набір у перші класи припиняється.

Шведська школа, скріншот: Youtube
Шведська школа, скріншот: Youtube

Учнів переведуть до найближчих шкіл за місцем проживання - повністю з естонською мовою викладання. Те саме стосується четвертих класів. Отже, на Räägu чекає трансформація. До осені необхідно залучити нових викладачів, які вільно володіють державною мовою.

Натомість нинішні українські педагоги переважно не відповідають таким вимогам... Зрештою, у планах чиновників закрити школу повністю, коли нинішній перший клас досягне шостого.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році
Показати ще

Школа. Фото: Youtube
Школа. Фото: Youtube

Інші українські учні віком від 7 класу вже навчаються у школі Vabaduse, де 60% предметів викладають естонською.

Перехід на одномовне навчання школярів супроводжуватиметься зростанням вимог до викладацького складу. Вчителі мають пройти мовні тренінги та підтвердити рівень естонського.

Нагадаємо, українським сім'ям з дітьми виплачують кошти на необхідне : хто може отримати

Як повідомляв "Знай.ua", весняні канікули вже на порозі: коли школярі підуть на відпочинок і скільки він триватиме

Знай.uа писав, "на 5 або на 6 років закрили..": українська співачка СолоХа шокувала визнанням про складне дитинство , ув'язнення мами та буллінг у школі