В Україні спалахнула незвичайна ситуація, пов'язана із відключенням електропостачання. Стало відомо, що тепер, щоб вимкнути світло, українці мають заборгувати за електрику понад половину прожиткового мінімуму.

Як повідомила заступник міністра енергетики України, Світлана Грінчук, що хоча на законодавчому рівні цю суму не визначено, з погляду ринкових умов, відновлення електропостачання після відключення лягатиме на плечі споживача.

Тарифи на світло, скріншот з відео
Тарифи на світло, скріншот з відео

Якщо заборгованість становить менше половини прожиткового мінімуму, компанія, яка надає послугу, також сплачує за підключення. З "економічних міркувань" такий підхід є логічним, що ймовірно вбереже від відключень тих, чиї борги не перевищують встановленої позначки 1514 гривень.

Заступник міністра енергетики підкреслила, що процес загального відключення ще не розпочався і передбачає певну процедуру.

Популярні новини зараз
Тільки цього не вистачало: на Землю летить астероїд розміром із Ейфелеву вежу Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Ціни на електрику, кадр з відео
Ціни на електрику, кадр з відео

Згідно з постановою уряду, постачальник електроенергії повинен повідомити споживача про наявність заборгованості та можливе відключення.

Потім протягом 10 днів ведуться консультації, де обговорюються можливість миттєвої оплати боргу та укладання додаткового договору про реструктуризацію заборгованості.

Таким чином, українцям доведеться стежити за своїми енергетичними показниками і, швидше за все, змиритися, що такі підходи стануть новим стандартом у галузі енергопостачання.