В Україні деяким категоріям громадян надається знижка на електроенергію та інші комунальні послуги.

Вартість електроенергії до 30 квітня 2025 року становитиме 4,32 гривні за кВт, проте окремі категорії споживачів можуть оплачувати лише частину тарифу або взагалі користуватися світлом безкоштовно.

Електроенергія Фото: скрін youtube
Електроенергія Фото: скрін youtube

Хто може отримати знижку

Пенсіонери, які працювали на певних посадах та проживають у сільській місцевості, мають право на 100% знижку на оплату комунальних послуг, у тому числі електроенергії.

Пільга надається:

Популярні новини зараз
Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще
  • працівникам сільського господарства;
  • ветеранам праці;
  • медичних працівників;
  • працівникам народної освіти;
  • працівникам комунального господарства;
  • співробітникам культури та мистецтва.

Платіжки за електроенергію Фото: скрін youtube
Платіжки за електроенергію Фото: скрін youtube

Ця знижка надається у межах встановлених норм споживання, а також не поширюється на родичів пенсіонерів, які мають право на пільгу.

Хто може платити лише частину тарифу?

Побутові споживачі, у яких встановлені двозонні лічильники, можуть платити за електроенергію лише 50%. Однак дана можливість діє лише у нічний час – з 23:00 до 7:00.

Двохзонний лічильник. Фото: скрін youtube
Двохзонний лічильник. Фото: скрін youtube

Крім того, пільговий тариф на світло (2,64 гривні за кВт) діятиме під час опалювального сезону 2024-2025, але виключно для українців, які використовують електроопалення.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, до 20% зарплати віддамо лише за світло: у липні українці отримають нові платіжки.

Також наш портал інформував, у YASNO повернули українцям світло по 2,64 грн за кВт: але при цьому встановили ліміти – важливі подробиці.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, що зробити, щоб пральна машинка "накручувала" менше світла: поради для зменшення платіжки.