Українці можуть отримувати платіжки з нарахуваннями за газ, навіть коли не мешкають вдома або не користуються ресурсом. Як уникнути рахунків від "Нафтогазу" з неіснуючими боргами, розповіли фахівці проєкту "ГазПравда".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВажливий нюанс, про який знають не всі побутові споживачі – передавати показники лічильника потрібно навіть за нульового споживання. Такі "сюрпризи" можливі, коли людина, наприклад, не проживає за адресою.
Якщо оператора ГРМ не проінформувати про непроживання вдома, він рахуватиме спожитий газ за плановими обсягами й в домогосподарства з'явиться борг.
Щоб уникнути платіжок з неіснуючим боргом, варто регулярно передавати незмінні показники лічильника. Крім того, можна написати заяву своєму оператору ГРМ.
"Коли людина не споживає і знає цей термін, який вона не проживатиме, вона може написати письмову заяву з позначкою, що вона тимчасово не проживатиме за цією адресою. Тоді в базі робиться відповідний запис і нарахування не проводяться", - кажуть у компанії "Газмережі".
Якщо немає можливості з'явитися особисто, споживач може повідомити цю інформацію в телефонному режимі. В іншому випадку потрібно щомісяця фіксувати той самий показник, щоб уникнути розрахункових нарахувань, які потім виставить постачальник.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, "Газмережі" попередили власників газових плит, котлів та обігрівачів: що має зробити кожен.
Також наш портал інформував, комуналку платите, а борг з'являється: у "Нафтогазі" розповіли, звідки беруться магічні куби.
Крім того, ми писали, щоб не було проблем із платіжками: "Нафтогаз" розповів, кому потрібно терміново оновити дані.