Україна втратила можливість утримувати занижені тарифи на електричну енергію та воду. Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко у коментарі "Суспільному".

Енергосистема України сильно постраждала від обстрілів і тієї генерації, що залишилася, вже не вистачає, щоб штучно утримувати тарифи для населення. У майбутньому українцям доведеться платити "чесну" ціну, зокрема за воду.

Відновлення енергосистеми. Фото: скрін youtube
Відновлення енергосистеми. Фото: скрін youtube

"У нас більше немає можливості штучно щось утримувати. У нас більше немає можливості платити нечесну ціну, неринкову ціну за ті чи інші речі, у тому числі воду", - заявив Олександр Харченко.

Експерт заявив, що в умовах, що склалися, держава може підтримати людей тільки якщо перейде на систему адресної допомоги. Такий підхід дозволив би допомогти з оплатою комуналки малозабезпеченим громадянам та заощадити бюджету десятки мільярдів гривень.

Популярні новини зараз
Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК
Показати ще

Тарифи світло. Фото: скрін youtube
Тарифи світло. Фото: скрін youtube

Варто нагадати, що з 1 червня в Україні підвищили тариф на світло для населення з 2,64 до 4,32 гривні за кіловат. При цьому в уряді заявляють, що реальна ринкова вартість електроенергії становить 7-8 гривень за кіловат.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, космічні платіжки – найкращий мотиватор: новий тариф на світ має "перевиховати" споживачів.

Також наш портал інформував, наступний крок – 8 гривень за кВт? Міністр енергетики поставив крапку у тарифному питанні.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, тариф на світло: скільки доведеться платити, якщо удари по енергосистемі триватимуть.