В Україні триває ремонт та відновлення енергосистеми, через що відключення електроенергії стали більш частими та тривалими. Коли ситуація може покращитися, розповів директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко в ефірі "Київ24".

Експерт прогнозує, що відключень електроенергії поменшає приблизно наприкінці серпня. Більшість доби українці будуть зі світлом.

Відключення світла. Фото: скрін youtube
Відключення світла. Фото: скрін youtube

"Приблизно останні десять днів серпня. Я думаю, що обмеження триватимуть чотири-шість годин на добу. Не більше", - заявив Олександр Харченко

Водночас голова державної інспекції з енергетичного нагляду Руслан Слободян також дотримується думки, що наприкінці серпня відключення споживачів відчутно скоротяться.

Популярні новини зараз
В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

"Полегшення очікуємо у серпні, враховуючи завершення ремонтних робіт на деяких атомних енергоблоках та зменшення кількості об'єктів із гарантованим електропостачанням", - прогнозує чиновник.

Відновлення енергосистеми. Фото: скрін youtube
Відновлення енергосистеми. Фото: скрін youtube

Ситуація з електропостачанням у зимовий період залежить від обсягу відновлювальних робіт, які встигнуть завершити до початку опалювального сезону. Проте експерти впевнені, що обмежень не вдасться уникнути в жодному разі, але є шанс зробити їх менш тривалими.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, тариф на світло: скільки доведеться платити, якщо удари по енергосистемі триватимуть.

Також наш портал інформував, наступний крок – 8 гривень за кВт? Міністр енергетики поставив крапку у тарифному питанні.

Крім того, ми писали, відключень може стати більше: в "Укренерго" попередили всіх споживачів.