Сергій Коваленко, генеральний директор енергетичної компанії Yasno, заявив у своєму пості на Facebook 24 червня про серйозні проблеми з генерацією електроенергії в Україні, які можуть тривати щонайменше шість – вісім тижнів вперед.

Головним чином, проблеми з виробництвом електроенергії виникли через російські обстріли, які значно пошкодили внутрішні генеруючі потужності. Це призвело до критичного дефіциту електроенергії, який навіть імпорт не може повністю компенсувати.

Людина сидить без світла в квартирі
Людина сидить без світла в квартирі

Україна зараз майже повністю залежить від сонячної та вітрової енергії, що призводить до значних коливань в енергопостачанні протягом дня. Також тривають планові ремонти на атомних електростанціях, що ще більше поглиблює проблему.

В умовах такого дефіциту графіки електроспоживання у містах, зокрема в Києві, зазнали певних змін: залишилися режими освітлення "білих", "сірих" і "чорних" зон.

Популярні новини зараз
Забудете це вписати - не мрійте про субсидію: ПФУ нагадав про важливий нюанс Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

"Білі" зони мають гарантоване електропостачання, в той час як у "сірих" зонах є можливість відсутності світла, особливо у пікові години вечора. Це створює додаткові ускладнення для мешканців та бізнесів, які повинні адаптуватися до непередбачуваності енергопостачання.

Свічка. Фото: скрін youtube
Свічка. Фото: скрін youtube

Коваленко закликав громадян планувати своє щоденне життя, враховуючи ці обмеження, і в разі необхідності подавати заявки на сайті компанії для отримання додаткового освітлення або інших послуг.

Він також попередив про те, що ситуація з енергодефіцитом залишатиметься напруженою у найближчі шість – вісім тижнів, і що рішення цієї проблеми вимагатиме комплексного підходу та спільних зусиль від усіх сторін.

Нагадаємо, ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт

Раніше ми писали про те, що українцям пропонують подбати про своє електропостачання: допоможуть грошима

Вам буде цікаво дізнатися українців заохотять встановлювати вітрові електростанції: як це зробити