Відбулися зміни у законодавстві, що стосуються зняття з реєстрації місця проживання. Тепер власники нерухомості отримали більше свободи для виписання небажаних мешканців без їхньої згоди.

Згідно з новими правилами, власники квартир та будинків тепер мають право знімати з реєстрації мешканців без їхнього відома і без судового рішення. Це значно спрощує процес для власників нерухомості, які раніше стикалися з бюрократичними труднощами при виписанні людей, що не є співвласниками житла.

Прописка, фото: news.dtkt.ua
Прописка, фото: news.dtkt.ua

Для того, щоб виписати людину з місця реєстрації, власнику необхідно:

  1. Подати заяву до Центру надання адміністративних послуг відповідної територіальної громади.
  2. Надати паспорт, ідентифікаційний код та документ, що підтверджує право власності на житло.
  3. Сплатити адміністративний збір, який становить 1,5% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Закон чітко визначає, що власника або співвласника квартири чи будинку не можна виписати без їхньої згоди. Це правило діє виключно для тих, хто не має прав власності на житло.

Популярні новини зараз
Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Процес виписання дітей з місця реєстрації є більш складним і залежить від конкретної ситуації. Якщо з реєстрації виписується дорослий, який є батьком чи матір'ю дитини, яка також зареєстрована у житлі, дитину можуть зняти з реєстрації разом із батьками. Для цього не потрібно отримувати згоду іншого з батьків.

Проте, якщо батько або матір дитини є власником чи співвласником житла, виписати дитину без їхньої згоди неможливо.

Нагадаємо, Через кордон не пустять: українцям, які їдуть до Польщі, оголосили важливе правило

Раніше ми розповідали, що Українки можуть безкоштовно навчитися новим професіям – як подати заявку

Також, Сюрприз напередодні зими: з 1 жовтня будуть нові тарифи на опалення та гарячу воду