В Україні продовжує спостерігатись досить нестабільна ситуація з балансом генерації та споживання електроенергії. Про це повідомив енергетичний експерт Геннадій Рябцев у одному з інтерв'ю.

За його словами, поточний стан енергетичної системи країни характеризується значною волатильністю, яка залежить від низки факторів, головним чином погодних умов та технічного стану енергосистеми.

Електроенергія. Фото: скрін youtube
Електроенергія. Фото: скрін youtube

Експерт зазначає, що у найближчій перспективі не слід очікувати ні суттєвого погіршення, ні помітного покращення ситуації з електропостачанням.

Баланс між виробництвом та споживанням електроенергії залишається досить хитким і може змінюватись в залежності від різних обставин.

Популярні новини зараз
Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Кількість ухилянтів стрімко зростає: вже навіть не соромляться Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня "Київводоканал" звернувся до споживачів із важливим попередженням: що вимагають від кожного
Показати ще

Одним із ключових факторів, що впливають на генерацію електроенергії, є погодні умови. Зокрема, кількість сонячного світла безпосередньо впливає на продуктивність сонячних електростанцій. У сонячні дні спостерігається збільшення генерації, тоді як похмура погода призводить до її зменшення. Це створює певну нестабільність у енергосистемі, яку доводиться компенсувати з допомогою інших джерел енергії.

Електроенергія. Фото: скрін youtube
Електроенергія. Фото: скрін youtube

Іншим важливим фактором є стан атомних електростанцій, які є основою енергетичної системи України. Введення в експлуатацію енергоблоку після ремонту призводить до збільшення генерації, тоді як виведення блоку на планове технічне обслуговування тимчасово зменшує загальну кількість електроенергії, що виробляється.

"Суттєво вплинути на ситуацію навіть збільшене користування кондиціонерами не може", - заявляє він.

Тобто, у липні не варто чекати ні на поліпшення, ні на погіршення ситуації...

Нагадаємо, наступний крок – 8 гривень за кВт? Міністр енергетики поставив крапку у тарифному питанні

Як повідомляв "Знай.ua", вентилятор замість кондиціонера: що точно не можна робити з цим приладом - такі "лайфхаки" можуть коштувати життя

Знай.ua писав, як використовувати кондиціонер в умовах енергокризи: в обленерго роздали важливі вказівки