Щоб отримувати достатньо грошей після виходу на пенсію, потрібна не лише довга трудова діяльність, а й грамотний підхід до накопичень. Українцям варто розглянути декілька стратегій, які допоможуть забезпечити собі комфортну старість.

Важливо починати думати про пенсію з раннього віку, зокрема у 20-30 років. За словами експертів, для того щоб отримувати пенсію протягом 20 років, потрібно працювати і накопичувати кошти приблизно 40 років. На жаль, молодь часто не звертає на це увагу, що може призвести до фінансових труднощів у майбутньому.

Пенсіонер. Фото з відкритих джерел

Недержавні пенсійні фонди в Україні стикаються з проблемами через війну та нестабільний фондовий ринок. Це ускладнює збереження та збільшення заощаджень у стабільних акціях компаній. Тому важливо розглядати альтернативні варіанти накопичення коштів.

Інвестиції у нерухомість

Популярні новини зараз
Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Купівля землі або квартири для здачі в оренду є надійним способом забезпечення стабільного доходу. Нерухомість завжди можна продати, якщо виникне потреба. Проте на початку потрібно накопичити достатньо коштів для купівлі такого активу, що може зайняти багато часу.

Накопичення у валюті

Купівля валюти різних країн (зокрема долара та євро) допоможе захистити заощадження від інфляції. Важливо мати кошти в декількох валютах для диверсифікації ризиків. Після накопичення значної суми, варто інвестувати ці кошти, наприклад, у нерухомість.

Облігації та депозити

Інвестування в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) та відкриття банківських депозитів є хорошими варіантами для короткострокових інвестицій. ОВДП пропонують високу прибутковість, а депозитні ставки на вклади в гривні залишаються досить високими. Проте варто пам'ятати, що ці інструменти не підходять для довгострокового збереження коштів.

Інвестиції в золото

Купівля банківського золота може бути вигіднішою, ніж інвестиції в долари. За останні 5 років вартість золота значно зросла, що робить його надійним інструментом для довгострокових заощаджень.

Нагадаємо, Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати

Раніше ми розповідали, що Пенсіонери залишаться без надбавок: кому не світять додаткові виплати

Також, Надії більше нема? Пенсіонери не вірять у справедливий перерахунок виплат, що "урізали"