Субсидія на оплату комунальних послуг - це державна допомога для родин з низькими доходами, щоб полегшити оплату за електроенергію, газ, опалення та інші комунальні послуги. Якщо ви орендуєте житло і не є його власником, ви також можете отримати цю субсидію.
Для цього потрібно мати договір оренди, який підтверджує ваше право проживати в цьому житлі. Особливий випадок стосується внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Вони можуть отримати субсидію навіть без договору оренди, оскільки через їхнє переміщення всередині країни може бути складно оформити офіційне житло.

Субсидії на житлово-комунальні послуги
Субсидії на житлово-комунальні послуги

Варто знати, що якщо ви вже отримуєте субсидію за житло, яке покинули після 24 лютого 2022 року, то не можете отримати субсидію на нове місце проживання. Це правило запроваджене, щоб уникнути подвійної державної допомоги.

Щоб подати заяву на субсидію, можна звернутися до Пенсійного фонду України особисто або скористатися електронним сервісом за цим посиланням. Це зробить подачу заяви більш зручною та швидкою.

допомога
допомога

Також слід зазначити, що люди, які постраждали від нацистських переслідувань, мають право на 50% знижку на оплату комунальних послуг, якщо їхній дохід на одну особу не перевищує розмір доходу, що дає право на податкову пільгу. На 2024 рік цей розмір становить 4240 гривень на місяць.

Популярні новини зараз
Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті
Показати ще

Також наш портал інформував, трудовий стаж можуть не зарахувати: про що треба подбати українцям

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що українцям анонсували перерахунок субсидій: сума допомоги може збільшитись

Вам буде цікаво дізнатися українцям дали шанс заощадити на комуналці: як взяти участь у програмі