Міжнародне агентство з працевлаштування Gremi Personal провело дослідження, яке показало цікаві результати: 60% українців, які працюють у Польщі, за останній рік не користувалися грошима, заробленими в Україні.

27% учасників опитування витрачали свої заощадження, 10% отримували допомогу від сім'ї, і лише 3% продовжували працювати віддалено на українські компанії.

В опитуванні взяли участь 1315 українців, які влаштувались на роботу в Польщі з березня по травень цього року, і він показав, що лише 40% користувачів використовували гроші, зароблені в Україні за останні 12 місяців. Причому 53% із них змінили свої щомісячні витрати, а 47% залишили їх без змін.

Робота у Польщі
Робота у Польщі

Чому змінилися витрати?

20% пов'язали це з початком роботи у Польщі, 15% визнали, що у них закінчилися гроші, зароблені в Україні, 4% втратили віддалену роботу, а ще 4% перестали отримувати підтримку від родичів. Проте більшість (57%) не вказали на конкретну причину змін.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

Також учасникам опитування поставили питання про їх статус на момент влаштування на роботу в Польщі. 38% вже працювали за наймом, 18% тимчасово не працювали, але шукали роботу, 9% були студентами чи учнями, 3% працювали віддалено, 2% вели домашнє господарство, а 26% вказали інший статус.

Агентство зазначає, що 60% українців, що працюють у Польщі, не користуються грошима, заробленими в Україні.

Українці у Польщі, фото: Тамара Горіха Зерня / Фейсбук
Українці у Польщі, фото: Тамара Горіха Зерня / Фейсбук

Чи збираються українці повертатися додому?

У березні цього року агентство запитувало українців щодо планів на майбутнє:

  • 43% важко відповісти,
  • 19% планують залишитися у Польщі,
  • 15% не збираються повертатися в найближчі 5 років,
  • 13% мають намір повернутися протягом півроку, а 10% – протягом року.

Євген Кириченко, засновник агентства Gremi Personal, каже, що для України важливо розробити стратегію повернення тих 40% громадян, які продовжують витрачати свої гроші за кордоном.

За його словами, Україна має створити умови, які, незважаючи на війну, стимулювали б повернення громадян. Це включає покращення економічних можливостей, забезпечення гідного рівня життя та надання перспектив для розвитку, що сприятиме зміцненню держави.

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що у українців у Польщі змусять платити більше: уряд ухвалив важливе рішення

Також ми писали, у клоністи в Європі стануть ізгоями: депортація чи ганебний статус

Крім того, наш портал повідомляв, що українці підняли економіку Польщі більше, ніж самі поляки: шокуючі цифри