Через часті відключення електроенергії багато українців шукають альтернативні джерела живлення, часто вибираючи генератори, які ставлять на балкони. Проте за це порушення можна отримати штраф до 510 грн.
Крім того, використання генератора в квартирі дуже небезпечне. Вони створюють багато шуму, виділяють чадний газ, а при неправильній експлуатації можуть спалахнути або вибухнути. В Україні вже були такі випадки.

Генератор. Фото: скрін youtube
Генератор. Фото: скрін youtube

Одним з головних недоліків генераторів є високий рівень шуму. Санітарні норми України дозволяють такі рівні шуму біля житлових будинків:

  • вдень: 55-70 дБ;
  • вночі: 45-60 дБ.

За законом "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", шумове забруднення може стати причиною штрафу. Кодекс адміністративних правопорушень передбачає такі заходи для порушників:

  • усне попередження;
  • штраф від 85 до 255 грн для фізичних осіб та від 255 до 510 грн для юридичних осіб.

Генератори, електрика / фото: Pixabay
Генератори, електрика / фото: Pixabay

Якщо порушення повториться, штраф для громадян збільшиться до 255-510 грн, а для юридичних осіб – до 850-2550 грн з конфіскацією джерела шуму.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні
Показати ще

Штраф накладають після звернення до поліції сусідів, які скаржаться на шум. Рівень шуму вимірює Санепідемстанція. Поліція приймає заяву, складає протокол, опитує свідків і направляє справу до суду, який може ухвалити рішення про накладення штрафу.

Нагадаємо, можете потрапити під випромінювання: енергетики заявили про небезпечне явище

Раніше ми писали про те, що Україна готується до масових блекаутів і б'є рекорди з продажу зарядних станцій

Вам буде цікаво дізнатися ціни на електроенергію зростуть: коли платитимемо 4 грн за кіловат