Українці, які накопичили великі борги за комуналку, можуть укласти договір про реструктуризацію зі своїм постачальником послуг. Нюанси, які потрібно знати споживачам, пояснила юристка Анастасія Шаховець.

Споживачі, які не мають фінансової спроможності одним махом виплатити накопичені борги за послуги ЖКГ, можуть ініціювати укладання договору про реструктуризацію. Процедура передбачає поетапне погашення боргу перед постачальником протягом певного часу за домовленістю зі споживачем.

Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube

Нюанси, про які слід знати:

  • сума боргу розбивається на рівні частини, які споживач виплачує поступово;
  • споживач зобов'язаний своєчасно виплачувати борг та паралельно сплачувати поточні рахунки за комуналку;
  • законодавством передбачено реструктуризацію боргів терміном до 60 місяців;
  • угода про реструктуризацію може бути продовжена, якщо боржник не укладається у 60 місяців.

Борги за комуналку. Фото: скрін youtube
Борги за комуналку. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Відповідно до чинного законодавства, загальна сума щомісячних платежів за реструктуризованим боргом та поточними рахунками не може бути вищою за 25% сукупного доходу домогосподарства. Для соціально незахищених категорій, зокрема пенсіонерів, діють м'якіші умови - 20% від сукупного доходу.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, вистачить 1 гривні боргу: хто під загрозою відключення води, світла та газу.

Також наш портал інформував, українців обнадіяли: яких комунальних тарифів пообіцяли не чіпати.

Крім того, ми писали, штрафи та арешт рахунків – не найстрашніше: юрист попередив боржників за комуналку.