Коли виникає дефіцит електроенергії, постачальники повинні вживати заходів щодо забезпечення стабільності системи. Це може означати тимчасове відключення світла в певних районах протягом тривалого часу частіше, ніж передбачено стандартним графіком.

У цьому випадку використовується система із трьома зонами, кожна з яких відображає рівень доступності електроенергії. Темно-сіра зона вказує на те, що електрики точно немає, і світла в цьому районі може бути протягом тривалого періоду.

Електроенергетика, фото: delo.ua
Електроенергетика, фото: delo.ua

Світло-сіра зона вказує на те, що енергія доступна, але в разі потреби може бути обмежена, щоб уникнути перевищення лімітів. Біла зона позначає стабільне постачання електроенергії без перерв.

Слід зазначити, що такі періодичні відключення можуть здатися несправедливими для користувачів, але вони необхідні для збалансування навантаження та забезпечення стабільності електромережі.

Популярні новини зараз
Зірки зійшлися: цим знакам Зодіаку червень принесе здійснення найзаповітніших мрій Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає "Київводоканал" дав споживачам кілька тижнів: якщо встановлено лічильник, зробіть це
Показати ще

зелена енергетика, ілюстративне фото з вільних джерел
зелена енергетика, ілюстративне фото з вільних джерел

Глава компанії YASNO, Сергій Коваленко, сказав, що це тимчасові заходи, і його команда працює над пошуком збалансованих рішень для забезпечення найбільш ефективного використання електроенергії в умовах дефіциту.

Додатково у вихідні дні планується введення стабілізаційних графіків для зменшення навантаження. Це допомагає уникнути перевантаження електричних мереж за часів пікового попиту.

Тарифи на електроенергію / фото: Pinterest
Тарифи на електроенергію / фото: Pinterest

У таких ситуаціях, коли використання власних ресурсів недостатньо, може здійснюватись імпорт електроенергії з інших джерел. Однак, як підкреслив гендиректор, цей метод може бути обмеженим і не завжди забезпечує повне задоволення потреб споживачів.

Нагадаємо, за вашими лічильниками скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Вам буде цікаво дізнатися не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світ